Moc atrakcji dla dzieci i seniorów. Rusza „Łazarskie Lato”

Mieszkańcy Łazarza tego lata nie będą się nudzili. 13 czerwca rozpocznie się „Łazarskie Lato”, czyli cykl darmowych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i seniorów. W programie m.in. warsztaty, spektakle i koncerty. Lato na łazarskim fyrtlu rozpocznie się uroczystą paradą, która przemaszeruje spod Areny na Rynek Łazarski.

Dni Łazarza

„Łazarskie Lato” wystartuje 13 czerwca podczas obchodów „Dni Łazarza”. O godzinie 16:30 przez łazarskie ulice przemaszeruje uroczysta parada. Na Rynku Łazarskim na mieszkańcy fyrtala będą mogli zobaczyć spektakl muzyczny „Zwierzyniec” Teatru Fuzja i Gonzo.

Lato na Łazarzu

Od 22 czerwca od wtorku do piątku wydarzenia będą odbywały się pomiędzy godziną 12:00 a 20:00. W soboty można liczyć na łazarskie atrakcje od 12:00 do 21:00, a w niedziele imprezy będą rozpoczynały się o 12:00 i kończyły o 19:00. Łazarz będzie tętnił życiem przez cały lipiec i sierpień ale niektóre atrakcje będą kontynuowane także we wrześniowe weekendy.

– Przez cały ten czas na poznaniaków i poznanianki czekać będzie bogactwo atrakcji kulturalnych, edukacyjnych i społecznych, w tym liczne koncerty, przedstawienia teatralne, działania edukacyjne i warsztaty. Program dostosowany został do potrzeb różnych grup wiekowych – informują organizatorzy „Łazarskiego Lata”.

fot. Łukasz Gdak

Muzyczny piątek

W najbliższy piątek Rynek Łazarski zamieni się w scenę artystyczną. Już o godzinie 10:00 sceną zawładną dzieci z łazarskich szkół i przedszkoli. Natomiast o 15:00 wystąpi Teatr Mozaika, a godzinę później na scenie pojawi się laureatka „Szansy na Sukces” Dominika Dobrosielska. To nie koniec atrakcji 14 czerwca. Wieczorem wystąpi zespół taneczny New Ukrainian Wings, potem odbędzie się koncert Komisar Colombo i Niesamowita Sprawa, a o 20:00 zagra GoodStaff.

Sobota z gwarą

15 czerwca będzie dniem poświęconym Jackowi Hałasikowi, nieżyjącemu już mieszkańcowi Łazarza. Hałasik był dziennikarzem radiowym i popularyzatorem gwary poznańskiej. Między 11:00 a 12:45 będzie okazja aby podążać jego śladami. Później na scenie ponownie pojawi się Teatr Mozaika z gwarowym spektaklem „Poznaj Poznań”. Tego dnia będzie również okazja do posmakowania dań z poznańskich restauracji a wszystko w ramach kolejnej Jedzielni. Wieczór zapowiada się koncertowo. Na scenie pojawią się m.in. TOM, UKU Squad, Dance Family i Łojciec&Syn.

Dzień podróżnika

Kazimierz Nowak był poznańskim podróżnikiem, fotografem i rowerzystą. W lata 30. ubiegłego wieku był w Afryce, gdzie przejechał około 40 tysięcy km podróżując pieszo, rowerem, konno, na wielbłądzie czy pociągiem. To właśnie jego śladami, o godzinie 10:00, będzie można wybrać się na spacer. Natomiast o 11:30 będzie okazja aby dowiedzieć się więcej na temat życia w Afryce i dowiedzieć ciekawostek o tamtejszej przyrodzie.

Czytaj także: „Mała olimpiada” w najbliższy weekend na torze regatowym na Malcie | wpoznaniu.pl

źródło: www.poznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl