Młodzież z ogarniętych wojną terenów odpoczywała w Wielkopolsce

Młodzi ludzie m.in. z Charkowa spędzili wakacje w Poznaniu, Gnieźnie i Koninie. To trzeci raz, kiedy mogli w naszym regionie odpocząć od wojny w Ukrainie.

Z powodu trwającej w Ukrainie wojny dzieci z Charkowa ma mają możliwości wyjechania na wakacje. Dla wielu nie do pomyślenia jest nawet choćby spędzenie czasu wolnego od szkoły bez strachu o własne życie. Na zaproszenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego młodzież w wieku 12-16 lat przyjechała do wielkopolskich miast.

– W niektórych od początku wojny zabrzmiało już ponad 3,5 tys. alarmów przeciwlotniczych, niektóre trwały nieprzerwanie dobę. W takich warunkach dzieci boją się kłaść spać, a jeszcze muszą znaleźć siłę na naukę i starać się nie upadać na duchu. Tu w Wielkopolsce choć na chwilę mogły poczuć reset od strachu i niebezpieczeństwa – czytamy na stronie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

fot. SWW

Dzieci zostały ugoszczone w internatach Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Do Wielkopolski przyjechały nie tylko z Charkowa ale również z miasta Izium, gminy Oskilska, Barwinkowe, Kuniewska, Szewczenkiwska, Łypecka oraz Nowopokrowska. W wyciecze towarzyszyli im ich nauczyciele.

fot. SWW

Czytaj także: Enea Edison Festiwal 2024. Koncerty nad jeziorem. Tak się bawiliście [ZDJĘCIA] | wpoznaniu.pl

źródło: (umww.pl)

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl