Lech walczy o skrzydłowego. Nie stawia się na treningach

Był najlepszym strzelcem swojego klubu w zeszłym sezonie. Teraz chce wymusić transfer. Lech walczy o 23-letniego skrzydłowego z Haiti.

Jak informuje Farzam Abolhosseini, korespondent piłkarski zajmujący się duńskim futbolem, jeden z największych talentów ligi może być blisko przejścia do Lecha Poznań. Mowa o piłkarzu
Odense BK – Louiciusie Don Deedsonie. Klub 23-letniego skrzydłowego w poprzednim sezonie spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Zawodnik już ogłosił, że chce odejść. Teraz, w czasie obozu przygotowawczego, nie stawia się na treningach.

Ma potencjał

Wywodzący się z Haiti skrzydłowy chce w ten sposób wymusić na klubie transfer. Jednym z głównych zainteresowanych ściągnięciem piłkarza ma być właśnie Kolejorz. 23-latek otrzymał już dobrą finansowo ofertę z Ukrainy, ale nie chciał przeprowadzać się do kraju objętego wojną.

Louicius Don Deedson mimo młodego wieku w poprzednich rozgrywkach był najlepszym strzelcem swojej drużyny. W 27 spotkaniach strzelił osiem bramek i zanotował jedną asystę. Co więcej, według portalu Transfermarkt, wartość piłkarza w ciągu sezonu wzrosła z 250 tysięcy euro do aż 1,2 miliona euro. Deedson zaliczył już również debiut w reprezentacji Haiti. W pięciu rozegranych meczach dwa razy trafił do siatki.

Okno transferowe

Transfer wydaje się o tyle prawdopodobny, że zawodnika z duńskich boisk dobrze zna nowy trener Kolejorza Niels Frederiksen. Lech do tej pory wciąż jako jedyny klub z Ekstraklasy nie sprowadził do zespołu żadnego piłkarza. Kibice spodziewać mogą się jednak transferu Alexa Douglasa ze szwedzkiego Västerås SK. Klub wydał już komunikat o zaakceptowaniu oferty za obrońcę. Nie podał jednak, z jakiego klubu.

Czytaj także: Lech na remis w sparingu. Są plusy i wątpliwości

1
1
Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl