Młodzi przy Browarze, czyli kolejny festyn Poznań w formie

Będzie to pierwszy powakacyjny festyn „Poznań w formie” tym razem organizatorzy zapraszają do parku przy Starym Browarze. Celem akcji jest promocja zdrowego życia w mieście. Nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych i porad medycznych, warsztatów, spektakli dla najmłodszych i promocji ekologii. Festyn odbędzie się 16 września.

Najmłodsi nie będą się nudzić

Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny i ruchowy. Goście zobaczą trzy spektakle. „Bajki malutkie” Teatru Animacji, „Stół, ciuchcia, miś” Teatru Atofri oraz „Mistrzowie maluchom, czyli jak Lutosławski ożywił wiersze Tuwima”. Do tego oczywiście uwielbiana przez dzieciaki zumba i skierowane do nich animacje oraz lekcje pokazowe judo.

Młodzi przy Browarze

Część programu przygotowano z myślą o młodzieży, ze szczególnym naciskiem na problem uzależnień. W Słodowni wystąpi POISON 777. Artysta podczas koncertu „Jedno życie” opowie swoją historię o przezwyciężaniu nałogów i negatywnych skutkach brania narkotyków.

Fundacja Homini Plus proponuje projekt „Na luzie z Rally-O”. Pojawią się terapeuci z psami dający wsparcie osobom z zaburzeniami nastroju, nadużywającym używek czy będącym w kryzysach psychicznych. Także swojego czworonoga będzie można przeprowadzić po specjalnym torze.

Warsztaty, czyli zrób to sam

Majsterkowicze dowiedzą się, jak można samodzielnie w domu wykonać na przykład zabawki dla szczeniaków ze starych palet czy meble sensoryczne dla psów. W planach jest także wspólne plecenie szarpaków dla czworonożnych przyjaciół. Będą również warsztaty między innymi robienia toreb czy tworzenia ozdób imprezowych.

Nie zapominamy o profilaktyce

Podczas festynu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad specjalistów. Przygotowano przesiewowe badania wzroku, badania słuchu i zawartości tlenu w wydychanym powietrzu u palaczy. Do tego pomiary składu ciała z omówieniem wyników. Prowadzona będzie też edukacja prozdrowotna dotycząca profilaktyki raka skóry i zagrożeń płynących z nadmiernego opalania się i korzystania z solarium, edukacja właściwego szczotkowania zębów u dzieci i prawidłowego usuwania kleszcza.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl