Mikrogranty dla seniorów. Rozpoczął się drugi nabór

W Poznaniu ruszył drugi nabór w konkursie mikrograntów, skierowanym do miejscowych seniorek i seniorów. To znakomita okazja dla tych, którzy mają kreatywne pomysły na przedsięwzięcia skierowane do społeczności senioralnej. Najlepsze projekty mogą zdobyć do 2,5 tys. zł na ich realizację.

W ramach konkursu mikrograntów organizowanego w Poznaniu ruszył drugi nabór, który pozwoli seniorom zrealizować swoje pomysły na działania skierowane do społeczności senioralnej. Obywatele, którzy posiadają kreatywne projekty, mogą liczyć na wsparcie finansowe. Nabór rozpoczął się 3 listopada i potrwa do 15 grudnia.

Kto i jak może zgłosić swój projekt?

W konkursie mogą wziąć udział nieformalne grupy seniorów, które składają się z co najmniej trzech osób. Projekt musi dotyczyć działań realizowanych w okresie listopad-grudzień. Warto zaznaczyć, że w jednym naborze jedna grupa seniorów może zgłosić tylko jedną ofertę. Grupy, które uczestniczyły w pierwszym naborze, mogą ponownie skorzystać z tej szansy, jednak zobowiązane są do przedstawienia sprawozdania z działań z pierwszego etapu.

Cele konkursu mikrograntów

Konkurs mikrograntów wpisuje się w szerszy projekt pt. „Akademii Aktywności Senioralnej 2023” finansowany przez Poznań i realizowany przez Fundację Inicjatyw Społecznych „It’s Up To You”. Celem konkursu jest wspieranie różnorodnych inicjatyw senioralnych, zwłaszcza tych o charakterze międzypokoleniowym lub bezpośrednio skierowanych dla seniorów. Projekty powinny odpowiadać na konkretne potrzeby społeczności senioralnej.

Fundusze dla najlepszych projektów

W tegorocznym konkursie do podziału jest ponad 112,5 tys. złotych, w tym 72 500 zł na projekty realizowane w listopadzie i grudniu 2023 roku. Autorzy najlepszych inicjatyw (łącznie 45) otrzymają mikrogranty, których wartość może sięgnąć nawet 2,5 tys. zł.

Osoby zainteresowane konkursem mogą uzyskać więcej informacji na oficjalnej stronie Fundacji „It’s Up To You” (fundacjaitsuptoyou.pl) w zakładce dotyczącej konkursu. Tam dostępne są wszelkie niezbędne dokumenty i regulamin konkursu.

Czytaj też: Ile czeka się na wizytę u psychologa i psychiatry w Poznaniu? Sprawdziliśmy

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl