Mikołajki w schronie przeciwlotniczym. Pasjonaci Podziemi zapraszają wszystkich poznaniaków

Członkowie stowarzyszenia Pasjonaci Podziemi organizują w niedzielę 4 grudnia imprezę mikołajkową dla poznaniaków. Wydarzenie odbędzie się przy ulicy Kościelnej 50 gdzie mieści się schron przeciwlotniczy, który jest siedzibą stowarzyszenia.

MIKOŁAJKI POD ZIEMIĄ

Wstęp na imprezę jest darmowy. Miłośnicy podziemnych wycieczek zapraszają mieszkańców Poznania do wzięcia udziału w atrakcjach, które przygotowali dla odwiedzających. Skwer nad schronem będzie przystrojony w świąteczne ozdoby, pojawią się tam między innymi dmuchana postać Świętego Mikołaja oraz renifera. Organizatorzy zapowiadają też fotobudki.

ATRAKCJE

Główną atrakcja dla zwiedzających będzie jednak sam schron, który będzie można zwiedzić za dobrowolną, dowolną „cegiełkę” zbieraną przez członków stowarzyszenia. Podziemna budowla już teraz czeka na gości przystrojona. Manekiny, które są częścią ekspozycji zostały przebrane w świąteczne kostiumy. Wewnątrz schronu odbędą się też warsztaty artystyczne dla dzieci. Najmłodsi pod okiem prowadzących przygotują własne ozdoby świąteczne, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 19.00.

NIEMIECKI SCHRON

Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi działa w schronie przy ulicy Kościelnej od trzech lat. Budowlę zbudowali Niemcy w 1943 roku by chronić ludność cywilną podczas nalotów aliantów. Schron, który mieścił około 150 osób przeznaczony był tylko dla Niemców.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl