Mikołaj Rakowski wypożyczony z Warty Poznań do Kotwicy Kołobrzeg

Pomocnik Warty Poznań, blisko 21-letni Mikołaj Rakowski spędzi drugą część obecnego sezonu w Kotwicy Kołobrzeg. Do drużyny lidera eWinner II ligi został wypożyczony bez opcji wykupu.

– Wypożyczenie Mikołaja to kolejny krok w kierunku rozwoju tego zawodnika. Jest w takim momencie, że potrzebuje jak najwięcej gry, a walka z drużyną o awans do I ligi wydaje się być teraz najlepszym środowiskiem dla naszego wychowanka. Mikołaj ma już za sobą regularne treningi z pierwszą drużyną i debiut w Ekstraklasie, co pokazuje, że w niego wierzymy i na niego liczymy – mówi Tomasz Pasieczny z Warty Poznań.

Mikołaj Rakowski pochodzi ze Śremu i na początku przygody z piłką nożną trenował w tamtejszych klubach: Szóstce oraz UKS. Jako 13-latek trafił do Akademii Warty Poznań, z której w latach 2019-2021 był wypożyczony do Lechii Gdańsk. Latem 2021 roku podpisał trzyletni kontrakt z Wartą Poznań, następnie został wypożyczony do Unii Swarzędz – spędził w niej rundę jesienną sezonu 2021/22. W kwietniu 2022 roku zadebiutował w PKO Bank Polski Ekstraklasie, gdy wszedł na ostatnie minuty meczu wyjazdowego z Lechią Gdańsk.

W obecnym sezonie zagrał 30 minut przeciwko Wiśle Płock w spotkaniu ligowym, a także 7 minut w pojedynku pucharowym z GKS Jastrzębie.

Po zakończeniu rundy jesiennej Mikołaj Rakowski trenował z zespołem Kotwicy Kołobrzeg, która jest rewelacją rozgrywek eWinner II ligi. Po 19 meczach beniaminek jest na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 38 pkt i przewagą 3 pkt nad wiceliderem, KKS 1925 Kalisz. W Kotwicy występują m.in. byli zawodnicy Warty Poznań: Dominik Chromiński i Michał Cywiński.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl