Mieszkańcy Wildy mogą wydać niemałe pieniądze

Mieszkańcy Wildy mogą składać propozycje do budżetu Rady Osiedla na 2025 rok. W tym roku kwoty będą większe niż wcześniej.

Radni Osiedla Wilda ustalają budżet na rok 2025. To pieniądze, które rada otrzymuje od Miasta na między innymi przeprowadzanie remontów, sadzenie zieleni czy tworzenie inicjatyw dla mieszkańców. W tym roku swoje pomysły na przeznaczenie budżetu mogą przesyłać także mieszkańcy fyrtla. Mogą być to projekty duże, jak i małe – od postawienia kosza na śmieci, przez urządzenia na placu zabaw, po remont ulicy.

Duże pieniądze

Rada Osiedla dysponować będzie niemałymi kwotami. W zeszłym roku radni mieli do rozdysponowania kwotę 1 160 695 zł. Najwięcej kosztowały remonty w wildeckich placówkach oświatowych, a także remonty chodników. Pozostała część budżetu trafiła na cele edukacyjne, kulturowe, sportowe oraz sprawy socjalne.

Nowy sposób naliczania środków

Przypomnijmy, że od tego roku poznańskie rady osiedli będą dysponowały jeszcze większymi kwotami. Wszystko to dzięki zmianie zasad naliczania środków budżetowych. Nie będą one już bazowały na dochodach z podatku od nieruchomości, liczby mieszkańców i powierzchni osiedla, a na wszystkich dochodach podatkowych Miasta.

Swoje propozycje do wildeckiego budżetu można składać TUTAJ.

Czytaj także: Rząd dofinansuje zakup „elektryków”? Nawet 50 proc.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl