Mieszkańcy powiatu poznańskiego mają nowy wydział komunikacji

Od poniedziałku mieszkańcy powiatu poznańskiego mogą korzystać z nowej filii wydziału komunikacji. Nowa placówka mieści się w Kórniku, przy ul. Poznańskiej 83.  Jej powstanie ma usprawnić załatwienie spraw związanych z pojazdami i uprawnieniami dla kierowców.

Powiat Poznański posiada łącznie sześć filii wydziału komunikacji starostwa powiatowego w Poznaniu, w Czerwonaku, Tarnowie Podgórnym, Stęszewie, Pobiedziskach, Swarzędzu oraz najnowszą w Kórniku. Otwarta w poniedziałek placówka jest najnowocześniejsza ze wszystkich.

Rozpoczęcie pracy kolejnej filii wydziału komunikacji sprawi, że wielu mieszkańców zaoszczędzi czas na dojazd do Poznania. A to bardzo ważne, ponieważ Kórnik jest gminą szybko się rozwijającą. – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Z urzędu w Kórniku mogą korzystać nie tylko kórniczanie, ale również mieszkańcy okolicznych gmin, które należą do powiatu poznańskiego. Placówka powstała w wyremontowanym budynku Starej Gazowni.  Starostwo powiatowe wraz z władzami Kórnika przygotowało salę obsługi z trzema stanowiskami, poczekalnię i toaletę. Filia ma powierzchnię niemal 100 metrów kwadratowych, do jej obsługi zatrudniono 6 urzędników. Łączny koszt remontu to 1,5 miliona złotych.

Samorząd Miasta i Gminy Kórnik zaangażował w to zadanie niemałe środki finansowe, ale patrząc na statystyki, w ciągu kilku lat zwróci się to bezpośrednio kierowcom w postaci oszczędzonego czasu i kosztów paliwa. – podkreślił burmistrz Kórnika Przemysław Pacholski.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl