Mieli nie biec. Jednak kilkaset osób pobiegło


Wczoraj o godz. 19:00 miał odbyć się Bieg Powstania Wielkopolskiego. Policja już wcześniej wydała negatywną opinię dotyczącą organizacji. Pismo w tej sprawie skierowała do urzędników. ZDM kilka dni temu podjął decyzję, że bieg zostaje odwołany.

Organizatorzy 4.Biegu Powstania Wielkopolskiego zaprosili jednak niedoszłych uczestników na poznański Plac Wolności na grochówkę, wspólne odśpiewanie hymnu oraz odbiór pamiątkowych medali, tymczasem sporo osób postanowiło pokonać trasę, mimo że nie została ona przygotowana i zabezpieczona.

Jednym z powodów negatywnej opinii, było między innymi nieodpowiednie zabezpieczenie medyczne trasy. W swoim wniosku poinformował, że w razie potrzeby wezwana będzie karetka pogotowia ratunkowego.

hotel dla psów w Poznaniu

Kolejnym problem było bezpieczeństwo biegaczy. Chodziło o zabezpieczenie trasy przez odpowiednią liczbę licencjonowanych ochroniarzy.

fot. poznews.pl

W Biegu Powstania Wielkopolskiego miało wziąć udział 1918 zawodników; a na pokonanie około 10-kilometrowej trasy chodnikami zdecydowało się kilkuset z nich. Na przeprowadzenie biegu nie zgodziła się policja, zwracając uwagę na uchybienia organizacyjne.

DÓŁ ART

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl