Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe targi rolnicze Polagra premiery rozpoczną się już 13 stycznia w Poznaniu!

Polagra Premiery to jedno z największych, halowych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja targowa obejmie 3 pawilony, wypełnionych nowościami, które producenci i dystrybutorzy szykują na nadchodzący sezon.

Targi rozpoczną się w piątek 13.01.2023 o godzinie 9 i potrwają do niedzieli 15.01.2023, do godziny 16. Styczniowy termin wydarzenia to doskonały czas na to, by podsunąć rolnikom pomysły na nowe inwestycje. Na ponad 150 stoiskach targowych zaprezentuję ofertę ponad 200 marek m.in. CLAAS, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN SAMASZ, MZURI, SWIMER, EM EUROMILK, DAF, BIN, UNIA, AGRO-MASZ, KMK AGRO.

FESTIWAL NOWOŚCI NA POLAGRA PREMIERY

Wszyscy spragnieni wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach i najnowszych produktach powinni rozpocząć zwiedzanie ekspozycji od wystawy produktów nagrodzonych w konkursie ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP POLAGRA PREMIERY 2022 i 2023. Sąd konkursowy wyłonił w obu edycjach aż 53 laureatów. Lista laureatów znajduje się na www.polagra-premiery.pl. Wymieniając tylko kilku – Robot FarmDroid FD20, który działa w pełni automatycznie dzięki wykorzystaniu precyzyjnej technologii GPS RTK oraz zasilania energią z paneli fotowoltaicznych – zajmuje się siewem i późniejszym odchwaszczaniem bez konieczności monitorowania. AGRI JACOBUS. Laserowy autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych i warzywniczych. Firma AMAZONE zaprezentuje system DirectInjekt pozwala na szybkie i elastyczne stosowanie dodatkowego środka ochrony roślin odpowiadające zapotrzebowaniu w konkretnych warunkach polowych. Natomiast KUHN na swoim stoisku pokaże możliwości precyzyjnego pneumatycznego rozsiewacza nawozu RAUCH AERO 32.1. To zaledwie kilka z ponad kilkuset nowości, które będzie można obejrzeć na żywo w Poznaniu.

INNOWACJE NA POLU

Oprócz nowości maszynowych nie zabraknie też nowości w zakresie systemów oraz aplikacji usprawniających zarządzanie gospodarstwem. Wśród nich z pewnością na uwagę zasługuje platforma wspierająca prognozowanie i monitorowanie zbioru w skali regionu, którego producentem jest firma SatAgro czy cyfrowy miernik start ziarna do kombajnu współpracujący z monitorami Isobus opatentowany przez Mescomp. Te i szereg innych rozwiązań, będą możliwe do zobaczenia w obrębie całej ekspozycji targowej. Przestrzeń dopełni bogaty program wydarzeń i prezentacji rozwiązań oraz wymiany uwag i doświadczeń z producentami i przedstawicielami branży.

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl