Międzynarodowa Noc Nietoperzy

Dziś Międzynarodowa Noc Nietoperzy. Z tej okazji w forcie na terenie Nowego Zoo zainaugurowano serię „wieczornych spotkań z nietoperzami”.

Przez kilka kolejnych weekendów wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zobaczyć kilka gatunków nietoperzy. Zwierzęta te rozpoczynają właśnie swoje gody. Obserwację nietoperzy ułatwi specjalistyczny sprzęt.

Poza specjalistami, mało kto zdaje sobie sprawę, że w Polsce występuje aż 26 gatunków nietoperzy, które znacząco różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i zwyczajami. Z powodu ich skrytego trybu życia, nocnej aktywności oraz faktu, że większość wydawanych przez nie dźwięków ma częstotliwość niesłyszalną dla ludzkiego ucha, zwykle nie mamy świadomości ich obecności wokół nas – tłumaczy Andrzej Kepel z Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”.

Międzynarodowa Noc Nietoperzy ma pomóc w przełamywaniu strach przed tymi zwierzętami. Ma też uświadomić jakie korzyści czerpiemy z ich obecności i co możemy zrobić, aby je chronić.

Na terenie Fotu III w Poznaniu występuje kilkanaście gatunków tych ssaków nietoperzy. „Wieczorne spotkania z nietoperzami” będą organizowane przez siedem kolejnych weekendów.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl