Miasto wstawia na aukcję nowe lokale. Tam mogą powstać kawiarnie lub sklepy

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych organizuje kolejną aukcję najmu lokali użytkowych. Tym razem do wylicytowania będą, nowe lokale w wyremontowanych kamienicach.  

Tym razem Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przygotował dla przedsiębiorców ofertę złożoną z pomieszczeń, które znajdują się w wyremontowanych niedawno kamienicach.

– Lokale nie były wcześniej dostępne w miejskiej ofercie najmu, a każdy z nich znajduje się w bardzo atrakcyjnej i dobrze skomunikowanej lokalizacji. Oferta obejmuje trzy miejsca: Plac Bernardyński, ul. Królowej Jadwigi i płytę Starego Rynku – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Aukcja najmu rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 12:00 na stronie internetowej www.aukcjelokali.pl. Do wylicytowania będzie osiem lokali użytkowych. Spośród nich pięć znajduje się przy ul. Królowej Jadwigi 52 i 54, kolejne dwa na Placu Bernardyńskim, a jeden lokal znajduje się na Starym Rynku. Metraż najmniejszego lokalu to 16 metrów kwadratowych. Największy lokal posiada 142 metry kwadratowe.  

– Wyjątkowo atrakcyjny jest lokal znajdujący się na Starym Rynku. Znajduje się w zespole domków budniczych, które stanowią jeden z ważniejszych punktów turystycznych Poznania. Lokal jest przystosowany do działalności gastronomicznej – kawiarni. Z pewnością będzie to miejsce licznie odwiedzane zarówno przez  poznaniaków, jak i turystów zwiedzających stolicę Wielkopolski.- dodaje Kubiak.

na wynajem ZKZL ma 8 lokali/ fot. materiały prasowe

Dwa nowe lokale na Placu Bernardyńskim znajdują się w zmodernizowanej kamienicy, która została oddana do użytku tuż przez Świętami Wielkanocnymi. Równie atrakcyjne są lokale przy ul. Królowej Jadwigi, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie Starego Browaru oraz ul. Półwiejskiej – miejsc, w których codziennie można spotkać tłumy poznaniaków.

Aukcja najmu lokali użytkowych rozpocznie się 25 kwietnia o godzinie 12:00. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.aukcjelokali.pl i wpłata wadium określonego indywidualnie do każdego lokalu do dnia 24 kwietnia 2024 r. Wszystkie oferty ze zdjęciami oraz regulamin aukcji znajdują się na stronie internetowej. Wszystkie lokale można wcześniej obejrzeć po uprzednim kontakcie z administratorem.

czytaj także:

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl