Opady śniegu potrwają jeszcze kilka godzin.Zima wróciła

Kierowcy powinni szczególnie uważać nie tylko dzisiaj, ale też przez kolejne dni. Ujemna temperatura będzie powracać w nocy, a w połączeniu z opadami deszczu może stworzyć niebezpieczne warunki na drugach.

DROGI NIE BĘDĄ CZARNE

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje działania w zakresie Akcji Zima i dziś ponownie wyjeżdża na ulice Poznania, by je odśnieżać. Jak przypomina ZDM, działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach. Zarząd podkreśla, że przy takich opadach drogi nie będą “czarne”.

ZNOWU ŚNIEG

Śnieg ma padać najintensywniej do godziny 12:00. Później pogoda nieco się uspokoi. Co ważne, kierowcy powinni naprawdę uważać, w takich warunkach pogodowych należy zachować szczególną ostrożność. Kierujący powinni dostosować prędkość do warunków atmosferycznych.

BARDZO NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH

Ujemne temperatury mają pojawiać się w Poznaniu w nocy aż do czwartku. Z opadami śniegu poznaniacy mierzyć będą się jednak aż do soboty. Jednocześnie od jutra przez cały tydzień jest duże prawdopodobieństwo opadów deszczu. Kierowcy powinni wtedy szczególnie uważać, ponieważ drogi mogą być oblodzone. Cały czas można wskazać Zarządowi Dróg Miejskich ulice do odśnieżenia. Można to zrobić pod numerem telefonu 61 64 77 231. Działa on całodobowo.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl