Miasto odbrukuje 500 metrów kwadratowych chodnika

Drzewa rosnące na ulicy Karwowskiego na Łazarzu mają mało przestrzeni. Ich korzenie w dużej mierze pokryte są kostką brukową. Niedługo jednak ma się to zmienić. Wraz z remontem nie tylko przybędzie więcej zielonej przestrzeni, ale także pojawią się nowe nasadzenia.

500 METRÓW KWADRATOWYCH ZIELENI

30 listopada rozpoczną się prace remontowe na łazarskiej ulicy Karwowskiego. Na odcinku między ulicą Łukasiewicza a Kolejową, Zarząd Dróg Miejskich planuje posadzić nową zieleń, w tym drzewa. Łącznie z ulicy o długości 150 metrów ma zniknąć łącznie aż 500 metrów kwadratowych kostki brukowej.

MNIEJ BRUKU

Najpierw odbrukowany zostanie ten obszar, który aktualnie nie jest wykorzystywany ani przez pieszych, ani przez kierowców, którzy parkują swoje samochody. Najwięcej zieleni zyska jednak północna strona ulicy. Tam w ramach wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania, miejsca postojowe nie są już wyznaczone na chodniku, tylko na jezdni. ZDM zdejmie kostkę z dawnych miejsc parkingowych.

NOWE DRZEWA

Ulica Karwowskiego jest mocno zacieniona. W związku z tym pojawią się tam byliny i krzewy cieniolubne. Istniejąca już aleja lip wzbogaci się o dwa nowe drzewa. Wykonawca zobowiązał się również do pielęgnacji roślin na okres jednego roku. Koszt wszystkich prac wynosi 190 tysięcy złotych. Projekt jest realizowany we współpracy ZDM i Rady Osiedla św. Łazarz.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl