Miasto dostało Olimpię

Miasto na terenie po byłej pływali Olimpia, stworzy Centrum Sztuk Walki. W pobliżu ma powstać także nowa pływalnia kryta. Teren miastu po byłej Olimpii przekazał Wojewoda Wielkopolski. Łączna wartość darowizny to ok. 12 mln zł.

Teren, bo byłej pływali Olimpia przy ulicy Taborowej w Poznaniu to ok. 0,5 ha. Celem darowizny – jak informują urzędnicy – ” jest zgodnie z zarządzeniem, zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych”.

Zanim władze miasta podjęły decyzję o przyszłości obiektów przy ul. Taborowej, zleciły ich ekspertyzę. Okazało się, że stan techniczny hali basenowej — w tym 25-metrowego basenu pływackiego — jest zły. Wyniki ekspertyzy wykazały też, że hala wymaga rozbiórki i ze względu na stan techniczny i sanitarny nie może zostać uruchomiona.

Miasto dostało Olimpię

Żeby jednak mieszkańcy mogli w tym miejscu korzystać z basenu powstanie nowa pływalnia kryta. Jej prace projektowe są już na ukończeniu, a obiekt ma być gotowy w 2023 roku. Do momentu rozpoczęcia remontu budynków przy ul. Taborowej działać też będzie mały basen do nauki pływania dla dzieci. Jego stan techniczny pozwala na tymczasową eksploatację.

Ekspertyza wskazała również, że w dobrym stanie jest za to część budynków zajmowana obecnie przez Akademię Judo — stąd decyzja o utworzeniu w tym miejscu kompleksowego Centrum Sportów Walki.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl