Mecz takiej rangi po raz pierwszy w Poznaniu

6 stycznia w hali przy Drodze Dembińskiej odbędzie się mecz kwalifikacyjny Drużynowych Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym. Polska zmierzy się z Portugalią.

Kto reprezentuje nasz zespół?

Polacy zgrupowanie w 5-osobowym składzie rozpoczęli już w poniedziałek. Selekcjonerem kadry jest Tomasz Krzeszewski. Biało-czerwoni zagrają u siebie 6 stycznia w Poznaniu z Portugalią oraz 12 stycznia z Danią. Później Polaków czekają spotkania rewanżowe.

– W zgrupowaniu uczestniczą Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Artur Grela, Marek Badowski i leworęczny mołdawski sparingpartner Vladislav Ursu – mówi Tomasz Krzeszewski, trener kadry narodowej.

Jednym z najbardziej uznanych zawodników naszej reprezentacji jest Samuel Kulczycki. We wrześniu zeszłego roku zdobył tytuł Mistrza Europy do lat 21 w grze pojedynczej. Przedtem w grudniu 2021 roku wywalczył tytuł wicemistrza świata juniorów w grze pojedynczej.

Inny zawodnik Miłosz Redzimski ma 16 lat, ale w grze pojedynczej wywalczył już srebrny medal Mistrzostw Świata Kadetów. W ostatnich dwóch latach zdobywał brązowe medale w grze pojedynczej na Mistrzostwach Polski. Po raz pierwszy na dużym turnieju wystąpił w wieku 12-stu lat w meczu Lotto Supergirl.

– Jesteśmy w bardzo trudnej grupie eliminacyjnej, a jak wiemy nie zagramy w pełnym składzie. Uważam jednak, że mamy drużynę, która jest w stanie wygrywać. Nasi młodzi tenisiści stołowi już posiadają spore umiejętności i wierzę, że będą potrafić zaskoczyć rywali – przyznał szkoleniowiec reprezentacji.

Turniej finałowy rozegrany zostanie we wrześniu przyszłego roku w Malmoe w Szwecji. Początek piątkowego spotkania w Hali Gier Sportowych AWF Poznań o godzinie 16.30. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.  

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl