Mecz pod specjalnym nadzorem

Pełna kontrola każdego, kto wjeżdża i wyjeżdża ze stadionu przy Bułgarskiej w Poznaniu. Tak wygląda od kilku dni dostęp do stadionu miejskiego. Policja traktuje mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa jako mecz podwyższonego ryzyka. Fani Kolejorza w specjalnym wydanym oświadczeniu wzywają do przyjścia i „obrony klubu przed ostatecznym zszarganiem”. 

Choć piłkarze Lecha w tym sezonie nie mogą już zrobić nic co by polepszyło ich pozycję w tabeli to ostatni mecz w tym sezonie budzi sporo emocji wśród kibiców . W niedzielę przy ul. Bułgarskiej pojawi się Legia Warszawa. Jeśli wygra z Lechem, na jego stadionie będzie świętować zdobycie mistrzostwa Polski.  Piłkarze Kolejorza zapowiadają, że choć nie grają o nic , to będzie to walka o honor i ambicję.

Policja ten mecz traktuje jako mecz podwyższonego ryzyka. Nie ma co ukrywać, że kibice Lecha i Legii nie darzą się sympatią. Są obawy, że jeśli piłkarze ze stolicy zdobyli by mistrzostwo to ich świętowanie, mogli by chcieć zakłócić kibice Kolejorza. W związku z tym Ekstraklasa w tygodniu podjęła decyzję, ze wręczenie medali -jeśli Legia zdobyła by mistrza Polski- odbędzie się późnym wieczorem w stolicy .

Niektórzy kibice Kolejorza chcieli mecz z Legią zbojkotować, ale fani zrzeszeni w stowarzyszeniu wydali specjalne oświadczenie w którym czytamy – Uważamy, że na ten mecz należy się wybrać i pilnować naszego drugiego domu oraz barw klubowych i samego Klubu przed ostatecznym go zszarganiem. Zawiodły wkłady do koszulek, rozczarowują na wielu polach władze klubu ale Kibole Kolejorza nie zawiedli nigdy. Nie zawiedliście w tym sezonie frekwencją domową i oddaniem wyjazdowym, nie zawiedliście jak chodziło o wsparcie finansowe opraw, nie zawiedźcie i tym razem! Apelujemy do Was i wzywamy – przyjdźcie do Kotła, wypełnijmy naszą trybunę i razem pokażmy, że to My jesteśmy Lechem Poznań i ten Klub i Jego barwy są święte i godne reprezentowania zawsze, w chwilach pięknych i tych jak z koszmaru. 

Mecz Lech z Legią w niedzielę o godzinie 18:00.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl