Mariusz Rumak nie żegna się z Lechem. Otrzyma inne stanowisko

Mariusz Rumak, po nieudanym powrocie na stanowisko trenera Lecha Poznań, obejmie funkcję wicedyrektora ds. rozwoju młodych trenerów. Jego wyniki na ławce trenerskiej pozostawiały wiele do życzenia, ale klub powierzy mu rolę, w której już wcześniej się sprawdził.

Mariusz Rumak, 47-letni szkoleniowiec, poprowadził Lecha Poznań w 16 spotkaniach rundy wiosennej, odnosząc zaledwie pięć zwycięstw i pięć remisów, przy sześciu porażkach. Zespół nie liczył się w walce o mistrzostwo Polski oraz europejskie puchary. Ostatecznie, Lech zakończył sezon na piątym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Pomimo rozczarowujących wyników jako trener, Rumak pozostanie w strukturach klubu. Jak informują źródła „Głosu Wielkopolskiego” obejmie on stanowisko wicedyrektora ds. rozwoju młodych trenerów, które piastował wcześniej. W ostatnich tygodniach był widziany na spotkaniach w klubie.

W klubie podjęto także decyzję o nowym asystencie Grzegorza Wojtkowiaka w rezerwach Lecha Poznań. Zostanie nim najprawdopodobniej Karol Bartkowiak, który ostatnie pół roku spędził jako trener zespołu juniorów młodszych, zajmując czwarte miejsce w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Bartkowiak wcześniej pełnił funkcję asystenta w drugim zespole Kolejorza w sezonie 2018/19 za kadencji Dariusza Żurawia.

Czytaj też: Warta Poznań sięga po rządowe wsparcie. „Za rok chcemy grać w Poznaniu”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl