Wielkopolska

Makabryczne odkrycie w jednym z wielkopolskich domów

Podczas prac remontowych w jednym z domów na terenie Wielkopolski natrafiono na ludzkie szczątki ukryte w piwnicy. Istnieją podejrzenia, że ciało mogło tam przebywać aż przez 25 lat!

Rudna koło Piły

We wtorek, 20 lutego, policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu ludzkich zwłok w domu w miejscowości Rudna. Nowy właściciel budynku miał problem ze stojącą w piwnicy wodą i zdecydował się wezwać specjalną firmę do jej usunięcia. To właśnie jej pracownicy znaleźli zakopane ciało.

Na miejscu pracują śledczy i specjaliści z policyjnego archiwum X. Na ten moment nie wiadomo, czyje to zwłoki i kto je tam zakopał. Funkcjonariusze zabezpieczyli szczątki i przekazali do badań.

– Wstępnie można stwierdzić, że zwłoki przebywały pod ziemią wiele lat – poinformował Andrzej Borowiak z Wielkopolskiej Policji.

Policjanci na ten moment nie chcą stawiać żadnych hipotez. Wiedzą tylko, że szczątki ludzkie, znajdujące się pod ziemią, nie pojawiły się tam same, ktoś je musiał tam ukryć.

Funkcjonariusze otrzymali informacje, że w 1999 roku zaginął właściciel tego budynku. Istnieje możliwość, że to właśnie on jest osobą, której ciało znaleziono. Trwa śledztwo, a wszystkie okoliczności są dokładnie badane i brane pod uwagę.

Czytaj także: Dziesięciu Gruzinów zatrzymanych na Ławicy

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl