Magda Linette w ćwierćfinale turnieju w Wuhan. Zarobi ogromne pieniądze

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w chińskim Wuhan. Pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę w dwóch setach 6:2, 6:3. Polka zagra teraz o półfinał z czołową tenisistką świata, Coco Gauff.

32-letnia poznanianka, zajmująca obecnie 45. miejsce w rankingu WTA, zdominowała pojedynek z Kasatkiną, rozstawioną z numerem ósmym. Mecz trwał zaledwie 72 minuty, podczas których Linette pewnie kontrolowała przebieg gry. W pierwszym secie walka była wyrównana do stanu 3:2, jednak później Polka wykorzystała słabszą dyspozycję rywalki, wygrywając tę część spotkania 6:2.

W drugiej partii Linette zdołała przełamać serwis Kasatkiny, która popełniła aż pięć podwójnych błędów, co Polka skrzętnie wykorzystała, wygrywając set 6:3. Tym samym poprawiła swój bilans meczów z Rosjanką na 3-4, przełamując serię trzech porażek z rzędu.

Kolejna rywalka – Coco Gauff

W ćwierćfinale turnieju Magda Linette zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff, rozstawioną z numerem czwartym. 20-letnia Gauff przyjechała do Wuhan po triumfie w Pekinie i w 1/8 finału pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk. Linette i Gauff spotkały się dotychczas raz – w 2021 roku na US Open, gdzie po zaciętej walce Amerykanka wygrała w trzech setach. Tym razem Polka ma szansę na rewanż.

Linette może pochwalić się świetnym występem w Wuhan. Wcześniej wyeliminowała dwie silne rywalki – w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z numerem 11. Rosjankę Ludmiłę Samsonową, a w drugiej Ukrainkę Łesię Curenko.

Nagrody finansowe dla Polki

Dotychczasowy sukces Magdy Linette w turnieju przyniósł jej poważne zyski. Za awans do ćwierćfinału zarobiła 73 tysiące dolarów (ok. 290 tysięcy złotych). Kolejne zwycięstwo, które dałoby jej półfinał, oznaczałoby nagrodę w wysokości 159,5 tysiąca dolarów (ok. 625 tysięcy złotych). Za ewentualne dojście do finału przewidziano nagrodę w wysokości 309 tysięcy dolarów. Triumf w całym turnieju to aż 525 115 dolarów (ok. 2,1 miliona złotych).

W turnieju WTA 1000 w Wuhan nie uczestniczy Iga Świątek, która obecnie koncentruje się na przygotowaniach do WTA Finals w Rijadzie oraz poszukiwaniu nowego trenera.