Mafia narkotykowa w Nowym Tomyślu – rozbita

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. Zabezpieczono ponad 7 kilogramów narkotyków o wartości blisko ćwierć miliona złotych.

W wyniku kilkumiesięcznego rozpracowania operacyjnego funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że w nocy na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Nowym Tomyślu ma dojść do przekazania sporej ilości narkotyków. Informację jakie udało im się ustalić, okazały się trafne.

Narkotyki

Fot: KPP Nowy Tomyśl

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej. Jednym z nich był 39-letni mieszkaniec województwa opolskiego, a drugi to 36-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla. W ciągu następnych dni doszło do zatrzymania kolejnych dwóch osób związanych z przestępczym procederem, które między innymi dokonywały zwiększenia ilości amfetaminy poprzez dodawanie kofeiny, brały udział w porcjowaniu narkotyków, rozkładania substancji w ustalone miejsca dla odbiorców i zbierania pieniędzy pozostawianych przez nabywców – informuje policja z Nowego Tomyśla

Łącznie zabezpieczono ponad 7 kilogramów narkotyków w tym przeważającej ilości amfetaminy, a ich wartość to blisko ćwierć miliona złotych. Mniejszą część stanowiła marihuana, kokaina, haszysz, kryształki MDMA oraz tabletki ekstazy. Ponadto policjanci dokonali zabezpieczenia mienia w postaci czterech pojazdów oraz gotówki na łączną kwotę ponad stu tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Nie wykluczone, iż w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań osób, które miały nabywać i rozprowadzać na własną rękę środki odurzające i substancje psychotropowe.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl