Maciej Skorża wraca do pracy. Podpisał właśnie kontrakt

Po zrezygnowaniu z trenowania Lecha Poznań, po zdobyciu Mistrzostwa Polski Maciej Skorża wraca do pracy. Trener wyjeżdża do Japonii, gdzie pokieruje zespołem Urawa Reds.

SKORŻA W JAPONII

W wypowiedzi na stronie nowego klubu Skorża podkreśla, że Urawa Reds to klub, który jest bardzo znany i ma wielu zagorzałych fanów i kibiców. Trener przyznaje, że skusiły go ambicje klubu, czyli wygranie Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Klub potwierdził już nominacje dla Polaka i poinformował, że obejmuje on zespół od początku przyszłego roku.

O powołaniu Skorży władze klubu napisały: Aby zwiększyć rozwój zespołu w ciągu ostatnich trzech lat, jego ofensywną siłę, mobilność i agresywną obronę oraz uczynić z Urawa Red Diamonds zespołem, który co sezon walczy o mistrzostwo ligi, wyznaczyliśmy pana Macieja Skorżę. Nie tylko ma świetne wyniki (przebieg gry), ale ma także doskonałe umiejętności zarządzania ludźmi i możemy oczekiwać od niego znacznego rozwoju zespołu – tłumaczą władze klubu.

SKORŻA ZOSTAWIA LECHA

W czerwcu Maciej Skorża poinformował, że rezygnuje z funkcji trenera Lecha Poznań, bo nie jest w stanie dalej jej wykonywać, przez problemy rodzinne. Tak opisywał je wtedy trener.

Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub – mówi trener. – Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze – napisał Skorża w oświadczeniu dla kibiców.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl