Ma to być jedna z bardziej prestiżowych inwestycji w mieście

Przy ul. Pułaskiego 19 powstanie nowa inwestycja. Budynek pomieści 33 mieszkania o różnym metrażu. Deweloper zapowiada, że będzie to jedna z bardziej prestiżowych inwestycji w stolicy wielkopolski.

Pierwsze szpadle – początek budowy

We wtorek 6 lutego wbito symbolicznie pierwsze szpadle na inwestycji Pułaskiego 19. W przyszłym roku na Sołaczu pojawią się nowi mieszkańcy. Zamieszkają w nowym budynku składającym się z 33 mieszkań. Dwa z największych mieszkań zostały już zarezerwowane. Inwestor zapewnia, że nowa inwestycja będzie wykonana w bardzo wysokim standardzie.

– Pułaskiego 19 to świetna lokalizacja, blisko do centrum miasta, parku Cytadela, parku Wodziczki. Inwestycja będzie miała wyjątkowo dopracowaną fasadę i części wspólne. Powstaną również tarasy dla mieszkań na ostatniej kondygnacji. Rynek już odpowiedział, że jest zapotrzebowanie na mieszkania wysokiej jakości. Dwa z trzech największych mieszkań już są zarezerwowane – mówi Wojciech Duda, prezes Duda Development

Ekologiczne rozwiązania w centrum miasta

Nowa inwestycja ma mieć wyrazistą i nowoczesną formę oraz ponadczasową kolorystykę. Budynek zostanie wyposażony m.in w system monitoring, klimatyzację typu VRV, ogrzewanie podłogowe i aluminiowe okna. Istotne dla inwestorów było wykorzystanie rozwiązań proekologicznych. Dlatego w budynku zostaną zainstalowane pompy ciepła i systemy odzyskiwania wody deszczowej. Powstanie również stacja ładowania pojazdów elektronicznych.

– To miejsce będzie budowało kontekst ulicy Pułaskiego. Jest to projekt kameralny, z dbałością o detal i szczegół. – dodał prezes CDF Architekci Karol Fiedor

fot. Monika Statucka

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl