Luboń ma swój rower miejski

Ruszył projekt Luboński Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców będą 4 stacje i 40 rowerów. Co ważne, dzięki porozumieniu Poznania i Lubonia na rowerach standardowych 3G będzie można się poruszać między dwoma miastami.

Cztery stacje, które zostały uruchomione, to dobry początek systemu Lubońskiego Roweru Miejskiego. Luboń jest pierwszą gminą powiatu poznańskiego, która zsynchronizuje rower miejski z miastem Poznań i będę się cieszyła, gdy z tego przykładu skorzystają w najbliższym czasie kolejne gminy – mówi Małgorzata Machalska, Burmistrz Miasta Luboń.

System w Luboniu będzie kompatybilny z Poznańskim Rowerem Miejskim. Oznacza to, że wypożyczone w Poznaniu rowery standardowe 3G będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i odwrotnie – rowery wypożyczone w Luboniu będzie można zwracać na stacjach 3G w Poznaniu.

Mieszkańcy polskich aglomeracji jeżdżąc codziennie pomiędzy poszczególnymi miastami, najchętniej zapomnieliby o dzielących je granicach. Zintegrowane systemu roweru miejskiego to doskonałe rozwiązanie. Użytkownik podróżujący na standardowym rowerze trzeciej generacji po prostu przejedzie do drugiego miasta i odda rower – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

System Lubońskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z czterech stacji: Rondo Żabikowskie, Os. Lubonianka, al. Jana Pawła II i Dworzec PKP. Będzie można na nich wypożyczyć 40 rowerów standardowych. Aby to zrobić, wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące, np. z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, lub założyć nowe poprzez stronę internetową RowerLubon.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej. Należy również wpłacić co najmniej 20 złotych opłaty inicjalnej.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy 2 złote, a za drugą i każdą następną rozpoczętą godzinę po 4 zł.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl