Lotnisko Ławica: 22-latek próbował wnieść broń do samolotu

22-letni Ukrainiec chciał wnieść na pokład samolotu … kastet. Mężczyzna został zatrzymany przez strażników granicznych na lotnisku w Poznaniu.

ZATRZYMANIE NA LOTNISKU

O tym, że w jednej z toreb znajduje się niedozwolona rzecz, strażników granicznych powiadomili pracownicy straży ochrony lotniska. Kastet był w bagażu podręcznym. Podczas kontroli został wychwycony przez system bezpieczeństwa.  

Posiadaczem kastetu okazał się 22-letni obywatel Ukrainy, który udawał się samolotem do Dublina. Mężczyzna oświadczył, że kastet oraz walizka, w której się znajdował, należy do jego kolegi. Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju – mjr SG Joanna Konieczniak rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po przesłuchaniu przez straż graniczną pasażer został zwolniony. Zdążył na swój samolot i odleciał do Dublina. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy.

STRAŻ GRANICZNA PRZYPOMINA

Straż graniczna przypomina, że kastet zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji nosi znamiona broni białej i należy mieć stosowne zezwolenie na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski. W innym przypadku można liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl