Letni Targ Rodzinny już w weekend

Pound®, pierwszy na świecie trening zainspirowany grą na perkusji, będzie jedną z atrakcji Letniego Targu Rodzinnego. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Będzie dużo atrakcji i dla ciała, i dla ducha.

Letni Targ Rodzinny będzie wakacyjnym rogiem obfitości – zapewniają organizatorzy. Podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie, a najważniejsze, by ten czas spędzić z rodziną na doskonałej zabawie.

– W wakacje zawsze zdarzają się weekendy, podczas których nie mamy zaplanowanych wyjazdów i zostajemy w mieście, ale to nie oznacza, że mamy się nudzić. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą skierowaną do mieszkańców Poznania i zaprosić ich na Międzynarodowe Targi Poznańskie, by mogli spędzić 2 dni pełne wakacyjnych atrakcji – zaprasza Dagmara Suprun, dyrektor projektu.

Na Letnim Targu Rodzinnym będzie można m.in. zapoznać się ciekawymi miejscami, które warto odwiedzić rodzinnie podczas weekendu: miastami, gminami, atrakcjami turystycznymi. Akcent kładziony będzie na turystykę aktywną, ale także wiejską – nie zabraknie więc lokalnych smaków.

Będzie też sporo sportu. Przede wszystkim, przez całą sobotę i niedzielę odbywać się będą zajęcia prowadzone przez instruktorów z Calypso Fitness Club i Egurrola Fitness Club. Będzie godzina z jogą, zumba dla mam z dziećmi, pilates oraz genialny Pound Generation Kids, czyli zajęcia z pałeczkami rozwijające koncentrację, koordynację ruchową, sprawność fizyczną, umiejętność pracy w zespole, a przede wszystkim kreatywność.

Na Letnim Targu Rodzinnym będzie można także wziąć udział w warsztatach jazdy na rolkach, które poprowadzi Mistrz Polski w jeździe szybkiej, a także instruktor i doradca – Jakub Ciesielski Zico. W programie zaplanowano zajęcia dla początkujących i dla tych, którzy pierwsze kroki na rolkach mają już za sobą i chcieliby poznać technikę szybkiej jazdy, aby w przyszłości móc wziąć udział w zawodach.

W ramach sportowych aktywności na Letnim Targu Rodzinnym planowane są także: rodzinny bieg targowy, elektryczne gokarty dla najmłodszych i warsztaty sportowe z Akademią Piłkarską Reissa. Będzie można też skorzystać z konsultacji dietetycznych i żywieniowych, a także z porad z zakresu schorzeń i rehabilitacji narządów ruchu.

Bilet na Letni Targ Rodzinny kosztuje 7 zł, a dla dzieci do 10 roku przewidziano wstęp bezpłatny. Godziny otwarcia Letniego Targu Rodzinnego, sobota: 10.00-17.00 | niedziela: 10.00-16.00.

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl