Legenda światowej piłki doceniła gracza Lecha? Piłkarz może trafić do klubu Beckhama

Joao Amaral w tym sezonie gra poniżej poziomu, do którego przyzwyczaił kibiców przy Bułgarskiej. Zagrał jedynie w 22 spotkaniach, w większości przypadków wchodząc z ławki rezerwowych. Strzelił w tym czasie 3 bramki i 3 asysty.

106-KROTNY REPREZENTANT

Joao Amaral to jeden z kluczowych zawodników Lecha Poznań. Portugalczyk do stolicy Wielkopolski trafił jeszcze w 2018 roku z Benfici. Do tej pory w barwach Kolejorza rozegrał 106 spotkań, w których zanotował 33 bramki i 21 asyst. Tylko w poprzednim sezonie strzelił aż 17 goli. To właśnie w Poznaniu Amaral osiągał najlepsze wyniki w swojej karierze.

SPADEK FORMY

Aktualnie nie idzie mu jednak najlepiej. Zagrał co prawda w 22 spotkaniach, ale w większości przypadków wchodził na murawę z ławki rezerwowych. W tym czasie strzelił 3 brami i zanotował 3 asysty. Kontrakt Portugalczyka jest ważny do 30 czerwca 2024 roku. Może on jednak odejść już tej zimy. Usługami 31-latka zainteresowane są kluby zza granicy.

KLUB DAVIDA BECKHAMA

Serwis WP Sportowe Fakty poinformował, że w grze o Amarala są obecnie 3 kluby. Jednym z nich jest Inter Miami, czyli klub grający na co dzień w rozgrywkach amerykańskiej MLS. Jego właścicielem jest legenda i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w piłce nożnej — David Beckham. Zainteresowane Portugalczykiem jest również grecki Panathinaikos Ateny oraz cypryjski Pafos FC. Może tam przejść na zasadzie transferu definitywnego lub wypożyczenia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl