Legenda polskiego rocka wraca. Fani czekali na nowy album 18 lat

Legenda polskiego rocka, Lech Janerka zapowiedział trasę koncertową. Koncerty zaplanowano od 23 marca do 9 września. Wokalista powrócił z własnym materiałem po osiemnastu latach przerwy. Artysta będzie promował swój najnowszy album pt. „Gipsowy odlew falsyfikatu”. Premiera płyty odbyła się jesienią 2023 roku.

Koncerty Lecha Janerki odbędą się w siedmiu miastach, w tym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Według informacji prasowej album „Gipsowy odlew falsyfikatu” szybko zdobył uznanie krytyków i fanów. Pomimo wątpliwości co do jego powstania, Janerka zdecydował się na trasę koncertową, podczas której zaprezentuje zarówno nowe piosenki, jak i te, które zyskały już status kultowych.

Koncert w Poznaniu odbędzie się 10 maja o godz. 19 na Dziedzińcu CK Zamek.

Lech Janerka

To postać kluczowa dla polskiej sceny muzycznej. Założyciel zespołu Klaus Mitffoch, uznawanego za jednego z najważniejszych w historii polskiego rocka. Janerka wniósł znaczący wkład w kształtowanie krajobrazu muzycznego. Po odejściu z zespołu w 1986 roku rozpoczął karierę solową, prezentując publiczności takie przeboje jak „Lola (Chce zmieniać świat)”, „Rower” czy „Jest jak w niebie”.

W 2021 roku Bożena i Lech Janerkowie zostali uhonorowani tytułem „Kreator Kultury” przyznawanym przez tygodnik „Polityka”. Ich wkład w polską muzykę rozrywkową został doceniony jako opowieść o niezależności, przekazywana przez lata poprzez muzykę zarówno w zespole Klaus Mitffoch, jak i na solowych płytach.

Bilety od 126,5 zł.

Czytaj też: Męskie Granie 2024. Na ten festiwal bilety wyprzedają się, zanim ogłoszą pełny line-up. Kiedy sprzedaż?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl