Lech sprowadzi latem napastnika? Jest gwiazdą ligi

Według informacji Tomasza Włodarczyka Lech ma być zainteresowany transferem Angela Rodado z Wisły Kraków. Konkurencja w walce o transfer Hiszpana może być jednak spora.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki, Lech Poznań chce sprowadzić na przyszły sezon nowego napastnika. Mowa o Angelu Rodado, hiszpańskim snajperze Wisły Kraków. W przyszłym tygodniu agent piłkarza ma przylecieć do Polski, aby rozmawiać na temat potencjalnego transferu. Zainteresowanych sprowadzeniem do siebie zawodnika „Białej Gwiazdy” może być jednak sporo.

Gwiazda ligi

Rodado strzelił przecież 21 goli i zaliczył trzy asysty, a wszystko to na przestrzeni 29 spotkań w Fortuna 1 Lidze. Dodatkowo do swojego dorobku dorzucił cztery trafienia i asystę w Pucharze Polski. Co więcej, to właśnie Hiszpan strzelił bramkę dającą sensacyjne zwycięstwo Wiśle w finale Pucharu Polski przeciwko Pogoni Szczecin. Nie powinno więc dziwić, że usługami piłkarza zainteresowana jest między innymi Jagiellonia Białystok czy Widzew Łódź. Mają się jednak pojawiać zapytania również z Turcji i Włoch.

Napastnik potrzebny w Lechu

Transfer wydaje się o tyle prawdopodobny, że Wisła aktualnie zajmuje 9. miejsce w lidze i znajduje się poza barażami o awans do Ekstraklasy. Wszystko może odwrócić się jeszcze w ostatniej kolejce. 27-letni napastnik nie będzie jednak chciał spędzać kolejnego sezonu na zapleczu ligi. Nawet awans może nie wystarczyć Wiśle, by zatrzymać u siebie Hiszpana.

W przekazach medialnych pojawiała się kwota rzędu 2,5 miliona euro, którą klub życzy sobie za transfer Rodado. Realnie jednak opłata może być dużo niższa. Co więcej, w Lechu sprowadzenie napastnika wydaje się być obowiązkiem. W tym sezonie Mikael Ishak i Filip Szymczak dali łącznie jedynie 13 trafień.

Czytaj także: Oni pożegnają się z Lechem Poznań. Ostatni mecz w sobotę

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl