Lech Poznań wybrał kadrę na Ligę Konferencji. Trener skreślił jednego piłkarza

John van den Brom postanowił wykreślić jednego z piłkarzy z listy zgłoszonych do fazy pucharowej LK zawodników. W jego miejsce wszedł nowy nabytek Lecha. Część graczy znalazła się na liście rezerwowej.

POWTÓRZĄ SUKCES LEGII?

Lech Poznań już 16 lutego zmierzy się w 1/16 finału Ligi Konferencji z Bodo Glimt. Pierwszy mecz drużyny rozegrają na stadionie ekipy z Norwegii. Kolejorz będzie liczył na powtórzenie sukcesu Legii Warszawa z poprzedniego sezonu, która w eliminacjach do Ligi Mistrzów pokonała Bodo już w pierwszej rundzie.

JEST NADZIEJA

W Europie w tym sezonie Lech radzi sobie naprawdę dobrze. W grupie z Villarrealem, Hapoelem Beer Szewa i Austrią Wiedeń zajął drugie miejsce, przegrywając tylko raz. Kolejorz fantastycznie pokazał się w rewanżu z hiszpańską ekipą i pokonał ją aż 3:0. Łącznie niebiesko-biali strzelili aż 12 bramek i stracili 7.

BEZ UKRAIŃCA

Teraz John van den Brom skompletował listę zawodników, którzy zostali zgłoszeni do fazy pucharowej Ligi Konferencji. Dokonał jednak jednej zmiany. Trener skreślił z listy Artura Rudkę, a w jego miejsce powołał nowego zawodnika Lecha, Dominika Holca. Na liście rezerwowej pojawił się między innymi Marchwiński, który ostatnio strzelił gola w lidze.

KADRA LECHA POZNAŃ NA FAZĘ PUCHAROWĄ LIGI KONFERENCJI EUROPY

Bramkarze: Dominik Holec, Filip Bednarek, Krzysztof Bąkowski*, Karol Drażdżewski*.
Obrońcy: Joel Pereira, Barry Douglas, Pedro Rebocho, Antonio Milić, Bartosz Salamon, Filip Dagerstål, Mateusz Żukowski, Ľubomír Šatka, Alan Czerwiński, Maksymilian Pingot*, Patryk Olejnik*.
Pomocnicy: Jesper Karlström, Afonso Sousa, Heorhij Citaiszwili, Michał Skóraś, Radosław Murawski, Kristoffer Velde, Nika Kwekweskiri, Adriel Ba Loua, Filip Marchwiński*, Maksym Czekała*, Antoni Kozubal*, Filip Wolski*, Jakub Antczak*.
Napastnicy: Mikael Ishak, João Amaral, Artur Sobiech, Filip Szymczak*, Norbert Pacłowski*.
* lista rezerwowa

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl