Lech Poznań ukarany za zachowanie swoich kibiców. Doniósł najbliższy rywal Kolejorza

Lech Poznań został ukarany przez Komisję Ligi za incydent, podczas którego kibice klubu rzucili dwie szklane butelki w zawodników Śląska Wrocław. Nietypowo, informację o karze ujawnił nie klub ani sama Komisja, lecz najbliższy rywal Kolejorza – Raków Częstochowa.

W trakcie hitowego meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy między Lechem Poznań a Śląskiem Wrocław doszło do chuligańskiego incydentu. Po zakończeniu spotkania, w którym padł bezbramkowy remis, kibice gospodarzy rzucili w stronę zawodników gości dwie szklane butelki. Szczęśliwie nikogo nie trafiły.

Nieoczekiwana informacja o karze

Oczekiwano, że Komisja Ligi ogłosi swoją decyzję w środę po południu, jednak zaskakująco o karze poinformował Raków Częstochowa. Klub ten na swojej oficjalnej stronie internetowej opublikował komunikat.

„W związku ze spodziewanym kompletem widzów na niedzielnym meczu z Lechem Poznań oraz brakiem przyjazdu kibiców gości, w czwartek o godzinie 10:00 udostępnimy do sprzedaży miejsca na trybunie D” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Zakaz wyjazdowy dla kibiców Lecha

Podobną karę wcześniej otrzymał za podobny wybryk Śląsk Wrocław (mecz z Pogonią Szczecin). Niejasne jednak pozostaje, czy oprócz tego na klub z Poznania nałożono inne sankcje.

Najbliższe starcie Rakowa z Lechem zaplanowano na niedzielę, 3 marca o godzinie 17.30.

Lech Poznań kontra Śląsk Wrocław (0:0), 2024 r. (Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: Zmiany we władzach Lecha Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl