Lech Poznań sprzeda Velde i sprowadzi z powrotem wychowanka? Rozmowy miały się już odbyć

Jeśli do tego dojdzie, to ten transfer wstrząsnąłby polskim światem piłkarskim. Władze Lecha Poznań mają rozważać spektakularny ruch na rynku transferowym, a wszystko to związane z potencjalną sprzedażą Kristoffera Velde. Media donoszą, że klub może sięgnąć po jednego ze swoich wychowanków, co wzbudziłoby sensację wśród fanów Ekstraklasy. Jednak losy tego transferu zależą od decyzji dotyczących samego Velde.

Velde odejdzie?

Lech Poznań w ostatnich dniach znalazł się w centrum uwagi ze względu na oficjalne pożegnanie z Johnem van den Bromem. Zespół, który w poprzednim sezonie zdołał dotrzeć do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, borykał się z trudnościami, co skłoniło do powrotu na ławkę trenerską Mariusza Rumaka. To znany już w Poznaniu szkoleniowiec, który prowadził Kolejorza w latach 2012-14. Wówczas dwukrotnie sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

Wróci wychowanek Lecha Poznań?

Niewykluczone, że Lech Poznań będzie świadkiem kolejnych rewolucji kadrowych. Kristoffer Velde, który latem miał być na sprzedaż po zakończeniu sezonu, może opuścić klub już zimą. Zainteresowanie Norwegiem wykazuje turecki Besiktas. Niewykluczone, że Lech skorzysta z intratnej propozycji finansowej. Według informacji polskapilka.pl klub ma już przygotowany plan B. Na celowniku „Kolejorza” znajduje się jeden z wychowanków – 25-letni Kamil Jóźwiak.

Kamil Jóźwiak, wychowanek Lecha Poznań

Portal donosi, że w przypadku sprzedaży Velde, Kolejorz chciałby pozyskać Kamila Jóźwiaka. 22-krotny reprezentant Polski, aktualnie grający w amerykańskim Charlotte FC miał odbyć już spotkanie z przedstawicielami Lecha Poznań. To możliwy powrót do kraju dla Jóźwiaka. Od 2020 roku występował za granicą, najpierw w angielskim Derby Country, a teraz w Stanach Zjednoczonych. Mimo że Jóźwiak jeszcze nie osiągnął spektakularnych wyników w MLS, to powrót do Polski mógłby być dla niego szansą na odbudowę kariery i być może okazją, aby wrócić do reprezentacji.

Kamil Jóźwiak dołączył do Lecha U19 w lipcu 2014 roku. W styczniu 2016 roku dołączył do drugiej drużyny Lecha Poznań, a rok później do pierwszej. Wypożyczony został do GKS Katowice, po powrocie grał dla „Kolejorza” od 2017 do 2020 roku. Najlepszy sezon w niebiesko-białych barwach piłkarz rozegrał w sezonie 2019/2020. Zdobył wówczas 9 bramek i zaliczył 7 asyst we wszystkich polskich rozgrywkach.

Następnie odszedł za 4,3 mln euro do angielskiego Derby. Brytyjski zespół sprzedał Polaka po dwóch latach do amerykańskiej drużyny Charlotte za 2,36 mln euro. W tym sezonie we wszystkich amerykańskich rozgrywkach Kamil Jóźwiak rozegrał 33 spotkania, strzelił 4 bramki i zanotował 8 asyst.

Zimowe okienko transferowe rozpocznie się 23 stycznia i potrwa do 22 lutego.

Czytaj też: John van den Brom zwolniony. Jest nowy trener Lecha Poznań

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl