Szósta porażka Lecha w sezonie

Po słabym meczu Lech przegrał z Lechia Gdańsk 0-1. Zwycięską bramkę strzałem z woleja zdobył Flávio Paixão.

Lech w meczu zaprezentował się bardzo słabo. Lechia oddała pole Lechowi a ponieważ atak pozycyjny nie jest mocną stroną gospodarzy, gra w wykonaniu Lechitów wyglądała bardzo niemrawo. Z przewagi w posiadaniu piłki niewiele wynikało, a nieliczne strzały okazywały się niegroźne.

W 26. minucie goście objęli prowadzenie – Jakub Arak przed „szesnastką” podał górą do Flávio Paixão, a ten natychmiast zdecydował się na uderzenie z powietrza, nie dając żadnych szans Buriciowi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Lechii.

Przerwa i rozmowa z trenerem w szatni, niewiele wniosła w grę Kolejorza w drugiej połowie. Co prawda Darko Jevtić, który wszedł w 62 minucie nieco ożywił grę i popisał się kilkoma ciekawymi zagraniami, ale to było jednak zbyt mało, żeby doprowadzić choćby do remisu.

Lech przegrał z Lechią 0-1. Gdańszczanie, po tej wygranej pozostali liderem tabeli, mają dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Legią Warszawa. Lech jest siódmy i do Lechii traci osiem „oczek”.

Lech: 1. Jasmin Burić – 2. Robert Gumny, 5. Dimítris Goútas, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewycz – 37. Marcin Wasielewski (62, 10. Darko Jevtić), 25. Pedro Tiba, 24. João Amaral (90, 8. Paweł Tomczyk), 7. Maciej Gajos, 29. Kamil Jóźwiak (62, 11. Dioni) – 32. Christian Gytkjær.

Lechia: 1. Zlatan Alomerović – 3. João Nunes, 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 22. Filip Mladenović – 11. Konrad Michalak (69, 19. Karol Fila), 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik, 28. Flávio Paixão, 17. Lukáš Haraslín (87, 36. Tomasz Makowski) – 18. Jakub Arak (60, 90. Artur Sobiech).

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

widzów: 8059.