Lech pojedzie do Holandii. Zagra z byłym klubem ven den Broma

Lech Poznań przedstawił kolejnego rywala podczas letniego okresu przygotowawczego. Kolejorz pojedzie do Holandii, gdzie zmierzą się z byłym klubem Johna van den Broma – AZ Alkmaar.

Kolejorz zaplanował latem trzy gry kontrolne i dwaj pierwsi rywale są zza południowej granicy. 1 oraz 8 lipca dojdzie do konfrontacji z czeskimi klubami: Slovanem Liberec oraz Banikiem Ostrawa. Jak podaje dzisiaj oficjalny serwis Lecha, na tydzień przed startem PKO BP Ekstraklasy zespół wybierze się natomiast do ojczyzny trenerów Johna van den Broma oraz Denny Landzaata. Ustalono bowiem, że wtedy odbędzie się rywalizacja z holenderskim AZ Alkmaar.

AZ Alkmaar sprawdzi Lecha Poznań

Holenderski klub zajął czwarte miejsce w zakończonym właśnie sezonie Eredivisie. A wcześniej dotarł do półfinału Ligi Konferencji Europy. Holendrzy odpadli po dwumeczu z angielskim West Ham United (1:2, 0:1).

hotel dla psów w Poznaniu

Teraz przetestują natomiast ekipę trenera van den Broma, który pracował w AZ Alkmaar jako pierwszy szkoleniowiec przez pięć lat między 2014 a 2019.

Spotkanie zostanie rozegrane w ośrodku treningowym przeciwnika w sobotę, 15 lipca, prawdopodobnie o godzinie 15. Lechici polecą do Holandii dzień wcześniej i zostaną do poniedziałku.

Źródło: lechpoznan.pl

Zobacz też: Lech ma nowego trenera bramkarzy. Współpracuje też z reprezentacją Polski

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl