Categories

fot. Ł. Gdak/archiwum

Lech i Legia stoczą walkę o zawodnika? Chodzi o gracza 1. Ligi

Jeden z najlepszych zawodników Fortuna 1. Ligi. Gracz, który wzbudził zainteresowanie Czesława Michniewicza, selekcjonera reprezentacji Polski. Hubert Adamczyk swoje umiejętności szlifował w londyńskiej Chelsea. Teraz może trafić do Lecha Poznań lub Legii Warszawa.

Zarówno Lech Poznań, jak i Legia Warszawa szukają do swoich zespołów wzmocnień ofensywnych. Najbardziej zainteresowani są graczami z Polski. Jak informuje portal transfery.info, oba kluby zainteresowane są pozyskaniem zawodnika grającego na co dzień na zapleczu Ekstraklasy, w Arce Gdynia.

Hubert Adamczyk, ofensywny pomocnik Arki rozegrał w tym sezonie łącznie 30 meczów, podczas których udało mu się strzelić 14 bramek i zanotować 9 asyst. Adamczyk doświadczenie zdobywał w młodzieżówkach Chelsea FC, gdzie spędził 1 sezon. Już wtedy wzbudzał on zainteresowanie Lecha, wybrał jednak ofertę Cracovii Kraków.

Co ciekawe, powołaniem zawodnika do kadry narodowej jest Czesław Michniewicz. Szkoleniowiec zamierza sprawdzić w reprezentacji nowe nazwiska podczas zbliżających się rozgrywek Ligi Narodów. Polska zmierzy się wtedy z Walią, Holandią i dwukrotnie z Belgią.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl