Zdrowe lato na MTP

Bezpłatne porady i badania lekarskie, konsultacje i warsztaty prozdrowotne – to wszystko czeka na poznaniaków w strefie „Lato zdrowe i międzypokoleniowe” na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

Miasto połączyło okazję do letniego wypoczynku z działaniami wspierającymi zdrowy styl życia. W każdą środę, w godzinach 12:00 – 18:00 na MTP czynna będzie strefa „Lato zdrowe i międzypokoleniowe”.

– Zgłosiło się do nas kilkudziesięciu wystawców, który w ramach swoich aktywności zaproponują odwiedzającym bezpłatne badania lekarskie, konsultacje, zorganizują warsztaty prozdrowotne i rekreacyjne – powiedziała portalowi poznan.pl Joanna Olenderek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. To największa tego typu akcja, której inicjatorem jest Miasto Poznań.

Podczas tegorocznych wakacji w lipcu i sierpniu zorganizowanych zostanie 6 spotkań, podczas których nie zabraknie atrakcji dla dzieci, ich rodziców oraz dziadków.

Lista stoisk, które będzie można odwiedzić w środę, 4 lipca:

1. Technika Emmeta – Redukcja bólu i regulacja napięcia mięśniowego techniką manualną

2. Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy Sp. z.o.o. – badanie słuchu

3. Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji TerraCare – Bezpłatne konsultacje w zakresie: podologii, fizjoterapii i diagnostyki stóp oraz doboru obuwia profilaktycznego dla dzieci.

4. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Związek Międzygminny „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” (wspólne stanowisko)

5. Ogród Zoologiczny w Poznaniu – eksponaty i prezentacje

6. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu – punkt informacyjny i warsztaty plastyczno-artystyczne

7. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SPZOZ Filia w Owińskach – warsztaty zajęć artystycznych i rękodzieła

8. Komenda Miejska Policji w Poznaniu – bezpieczne życie i wakacje dla każdego

9. Pogotowie Społeczne – Program Centrum Integracji Społecznej „Darzybór” – warsztaty plastyczne

10. Fundacja Akceptacja – warsztaty pierwszej pomocy

11. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu – wszystko o naszej krwi

12. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej – Curie Zakład Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów – edukacja i profilaktyka, warsztaty

13. Hortineo – warsztaty ogrodnicze, zabawy sensoryczne

14. Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych – informacje i rodzinne malowanie toreb

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl