Materiał partnera

Lato w Dubaju – moc słońca i zabawy

Gdzie spędzić rodzinne wakacje pełne niezapomnianych emocji i wrażeń? W Dubaju! Rodziny z dziećmi są tu wyjątkowymi gośćmi, czeka na nie mnóstwo atrakcji: fantastyczne aquaparki i parki rozrywki, ogromne akwaria, piękne plaże, niezwykłe miejsca zabaw, gier i edukacji. A wszystko to #ProstozPoznania!

DUBAJ PLUSKAJĄCY

Tutejsze parki wodne są rewelacyjne. Atrakcji jest w nich pod dostatkiem – dla dzieci małych i większych, dla nastolatków i dorosłych; niesamowite zjeżdżalnie wodne, ekscytujące labirynty tuneli i rur, wodne place zabaw, baseny, sztuczne fale, wodospady, kręte rzeki, strefy relaksu w świetnie zaaranżowanym otoczeniu. Parki wodne  mają bogatą ofertę gastronomiczną i handlową, często odbywają się tu rożne występy i animacje. Radość, zabawa, sport, rozrywka. Odwiedźcie dubajskie aquaparki i przekonajcie się, że właśnie tu pluskające wakacje są najfajniejsze!

Polecamy:

Aquaventure Park – ogromny park wodny przy ekskluzywnym hotelu Atlantis the Palm, wieńczącym sztuczną wyspę w kształcie palmy Palm Jumeirah. Prawdziwe szaleństwo wodne, niemal pionowe zjeżdżalnie, leniwa rzeka otoczona palmami, przeszklony tunel  akwarium, baseny, brodziki, wodne place zabaw, a do tego… Laguna Rekinów i Zatoka Delfinów. Morze atrakcji, góry adrenaliny!

Wild Wadi – ciekawie zaaranżowany aquapark z akcentami folkloru arabskiego na terenie luksusowego hotelu Jumeirah Beach. Moc wrażeń gwarantowana: świetne zjeżdżalnie, basen ze sztucznymi falami, sztorm morski, wodny roller coaster, plac zabaw, gigantyczne wiadro z wodą, a wszystko z widokiem na słynny hotelowy „żagiel” Burj al Arab. 

Kapitalne wodne uciechy czekają także w innych aquaparkach: Jungle Bay  nawiązującym do pejzażu greckiego, Laguna Water Park przy plaży La Mer,  Lego Water Park – inspirowany słynnymi klockami, Aqua Fun – największy na świecie dmuchany park wodny.

DUBAJ – PLAŻOWY RAJ

Jeśli wakacje, to musi być plaża. Dubaj ma ich wiele. Miękki piasek, ciepła woda w zatoce, miejsca relaksu, wypożyczalnie sportowe – na błogie leniuchowanie i na wakacyjną aktywność. Młodsi i starsi ucieszą się z rowerów wodnych, kajaków, wszelkiej maści dmuchańców ciągniętych przez motorówkę, a także – hit! – z przejażdżki wodnym samochodem Jet Car Ride. Przy plażach rozciągają się strefy handlowo-gastronomiczne, siłownie plenerowe, place zabaw.

Polecamy:

Kite Beach – popularna publiczna plaża, długa i szeroka, miękki piasek, dużo miejsca, sporty wodne, promenada z barami, klimatyczne fast trucki, boiska, trampoliny. Stąd można zrobić sobie dłuższy spacer do Madinat Jumeirah – pięknej dzielnicy hotelowo-zakupowej w tradycyjnym stylu arabskim. Świetna słoneczna przygoda dla całej rodziny.

Jumeirah Beach JBR – z jednej strony piasek i woda, z drugiej las wysokich hoteli i apartamentowców. Stąd widać jak na dłoni nową luksusową dzielnicę na sztucznej (kolejnej!) wyspie Blue Waters z największym na świecie diabelskim młynem. Wypożyczalnia sportów wodnych, siłownia na świeżym powietrzu, dmuchany tor zabaw na wodzie, wygodne leżaki, wiele lokali. Plażowy symbol Dubaju!

La Mer – świetnie zagospodarowana, długa plaża, sporty wodne,  park trampolin, plac zabaw, domki wypoczynkowe, oryginalnie zaprojektowane przebieralnie, liczne sklepy, kino, kilkadziesiąt  knajpek, widok na Burj Khalifa i drapacze chmur. Przy tej plaży mieści się park wodny Laguna. Nieprzeciętny styl!

Piasku w Dubaju jest pod dostatkiem. Wody w zatoce i w basenach także.  No i oczywiście niemal każdy hotel ma basen, albo i kilka, wiele hoteli nastawionych jest na przyjmowanie rodzin z dziećmi, stąd bogata oferta dedykowana takim gościom: brodziki, place i sale zabaw, animacje, minikluby, strefy gier itp. W czasie, gdy milusińscy bawią się pod czujnym okiem animatorów, rodzice mogą odetchnąć np. w spa. Cudowne wakacje w Dubaju i to #ProstozPoznania.

DUBAJ – RODZINNA ZABAWA 

W Dubaju zabawa nigdy się nie kończy! Przekonują o tym parki tematyczne, gdzie można spędzić całe wakacje i nie mieć dosyć; karuzele, kolejki górskie, strefy zabaw, gry, animacje, przedstawienia, pokazy, koncerty.

Polecamy

Dubai Parks and Resorts, a w nim kilka ogromnych stref tematycznych:  Motiongate Dubai – park inspirowany filmami Hollywood, gdzie znajdują się szlaki bajkowe, karuzele, kolejki górskie, wieża swobodnego spadania, plany filmowe, efekty specjalne, a wszystko pośród niezwykłych aranżacji filmowych. Po sąsiedzku Legoland Dubai: mnóstwo atrakcji, kolorów, adrenaliny, przygody w otoczeniu ponad 60 milionów klocków słynnej marki. Na małych i dużych fanów piłki nożnych czeka Real Madrid World, gdzie można poznać historię słynnego klubu, przejechać się drewnianą kolejką górską, wzbić się w górę (140 m!) podczas przejażdżki Stars Flyer, poczuć atmosferę stadionu i posilić się w piłkarskich restauracjach.  A komu mało niechaj odwiedzi Neon Galaxy – kryty park rozrywki w kosmicznych motywach. Łącznikiem między parkami jest  Riverland–  odbywają się tu imponujące pokazy laserowe, przedstawienia teatru ulicznego, można wyszaleć się w największym na świecie dmuchanym parku, a nawet spotkać… dinozaury.

IMG Worlds of Adventure – ogromny zadaszony park rozrywki poświęcony  bohaterom kreskówek, ma ultranowoczesny kompleks kinowy, kids zone, karuzele, kolejki górskie, symulatory.  

Aya Universe – pierwszy na świecie multisensoryczny park rozrywki;  zabawa światłem, kolorami, graficzne iluzje, niezwykłe efekty dźwiękowe, wycieczka w zakamarki wszechświata, spotkanie z tajemnicą. Wyobraźnia nie ma tu granic.

Green Planet – centrum ekologiczno-edukacyjne podzielone na strefy z 3 tysiącami przedstawicieli fauny i flory. Warto wybrać się tu z dziećmi, by przeżyć niecodzienną lekcję przyrody, by zrozumieć jak funkcjonuje ekosystem i poznać sekrety natury.  Wszystko odbywa się w oryginalnie zaprojektowanym budynku, który swym kształtem przypomina szklany słój, częściowo przykryty ażurową powłoką. We wnętrzu mieści się  największe na świecie sztuczne drzewo.  Szlak zwiedzania prowadzi na jego szczyt, a wokół widać autentyczne życie przyrody, prawdziwą roślinność tropikalną, rybki itp. Można poczuć się jak łowca przygód, przechodzić przez wiszące mostki, zaglądać do wnętrza pnia, gdzie usytuowano wystawy i interaktywne mapy.

ŚNIEG W DUBAJU

Fatamorgana pustynna? Nie, po prostu kolejna atrakcja w tej niezwykłej metropolii. W Ski Dubai można zjechać na nartach, sankach lub dętce, poszaleć w parku śnieżnym, zobaczyć pingwiny, obejrzeć seans w śnieżnym kinie i poczuć alpejski klimat ️pijąc gorącą czekoladę w St. Moritz Cafe. A wszystko to pod zadaszeniem na terenie słynnej galerii handlowej Mall of the Emirates. Miło jest przenieść się z żaru do zimy, nawet jeśli jest ona sztuczna. Zaś w Duabai Mall można wypożyczyć łyżwy i wywijać piruety na tutejszym lodowisku. Działa tu też akademia łyżwiarska dla wszystkich grup wiekowych. Nie trzeba czekać na ferie. Uwieńczeniem zimowych emocji w środku dubajskiego lata może być wizyta w  Chillout Ice Lounge. Temperatura minus 6 st.,  pięknie oświetlone lodowe rzeźby, lodowe siedziska, lodowe szklanki, a do tego… gorąca czekolada lub kawa.  Zimowe ubrania można wypożyczyć na miejscu.

DUBAJ – OCEAN ATRAKCJI

Jednego dnia można wjechać z dziećmi na taras najwyższego budynku Burj Khalifa, drugiego – szaleć w parku wodnym, trzeciego – przejść się tunelem w akwarium i zrobić zakupy w największej galerii handlowej Dubai Mall, czwartego – szaleć w parku rozrywki, kolejnego – pływać w zatoce, potem zjechać na nartach. I tak aż do końca wakacji. Wrócicie z nich prosto do Poznania liniami flydubai.

Rezerwujcie mona zrobić tutaj

czytaj także : Praga samolotem z Poznania za 140 zł

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl