Łapanki gości i jedzenie odplutego siana – zapowiada ZOO dla osób dokarmiających zwierzęta

Poznańskie ZOO z kontrowersyjnym komunikatem. Ogród ostrzega zwiedzających, że jeśli będą dokarmiać zwierzęta – mogą zostać wyłapani i zachęceni do jedzenia siana odplutego przez przeżuwacze.

Takim komunikatem ZOO chce zniechęcić zwiedzających do dokarmiania zwierząt

Uprzejmie informujemy, że osoby dokarmiające zwierzęta (dorośli, bo nawet jeśli dziecko dokarmia, to odpowiada za to jego opiekun) będą odłapywane przez pracowników ochrony i serdecznie zachęcane do jedzenia siana odplutego przez przeżuwacze. Bo żadne apele i posty nie bronią naszych zwierząt przed śmiercią, a tabliczki, mandaty i zdrowie zwierząt nadal są lekceważone. Będziemy też zgodnie z wcześniejszą obietnicą publikować zdjęcia osób, które chcą skrzywdzić zwierzęta zoo oraz będą pozywane te osoby do sądu – piszą pracownicy ZOO

hotel dla psów w Poznaniu

Dokarmianie zwierząt w ZOO to bardzo poważny problem. Cześć podopiecznych ogrodu, przez dokarmianie, umiera. ZOO wielokrotnie apelowało, by nie ingerować w życie zwierząt żyjących na jego terenie, ani przez dawanie jedzenia, ani przez uderzanie w kraty, czy szyby.

Przypomnijmy więc, jeszcze raz:

  • w ZOO nie wolno dokarmiać zwierząt – dla ich dobra. Mogą przez to umrzeć (i tak się już zdarzało)
  • nie wolno uderzać w kraty, ani szyby – to niezwykle stresuje zwierzęta i może powodować choroby
  • nie wolno wchodzić na teren zamknięty dla zwiedzających – to przede wszystkim dla dobra zwiedzających

Jak podoba się Państwu pomysł ZOO z odłapywaniem gości i zachęcaniem do jedzenia odplutego siana? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach pod artykułem.

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl