Kupisz bilet przez połączenie wideo. Videomat na dworcu w Poznaniu

Na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu można już korzystać z videomatów. W ten sposób kupimy bilet na pociągi POLREGIO z pomocą e-kasjera przez wideorozmowę.

Co to jest?

Videomaty, które niedawno pojawiły się na poznańskim dworcu, pozwalają na bezpośrednie połączenie wideo w czasie rzeczywistym z e-kasjerem. Ich głównym zadaniem jest przeprowadzenie kupującego przez cały proces zakupu biletu. Obsługa nie jest skomplikowana, a rozwiązanie z pewnością odciąża inne biletomaty, zmniejszając przy tym kolejkę do kas biletowych.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Jak to zrobić?

Najpierw należy połączyć się z e-kasjerem/e-kasjerką, oczekiwanie na początek rozmowy to około 60 sekund. Następnie poprosić o bilet do wybranej przez siebie stacji i poinformować kasjera o przysługujących zniżkach. Później tylko zapłacić i odebrać wydrukowany bilet. Videomaty mogą być dużym ułatwieniem dla osób, które nie wiedzą jak korzystać ze zwykłych biletomatów, a zależy im na zaoszczędzeniu czasu.

fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl

Nie tylko w Poznaniu

Videomaty dla klientów POLREGIO pojawiły się od 12 października już w 10 polskich miastach. Obok Poznania można skorzystać z nich także w Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Łodzi, Świnoujściu, Szczecinie, Opolu, Białymstoku i Wrocławiu. O kolejnych urządzeniach POLREGIO będzie na bieżąco informować.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl