Ekologiczna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego

W parku im. Adama Wodziczki, uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu zasadzili wraz z prezydentem Poznania drzewa. To wszystko z okazji szkolnego jubileuszu.

To inicjatywa uczniów

50 drzew na 50-lecie istnienia szkoły, które w tym roku obchodzi XII Liceum Ogólnoszktałcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, to pomysł samorządu uczniowskiego. W ramach celebracji okrągłego jubileuszu, uczniowie wpadli na pomysł, aby w parku im. Adama Wodziczki, w którym często odbywają się ich lekcje wychowania fizycznego, zasadzić nowe drzewa. 

Chcą zostawić po sobie coś, co przetrwa

Pomysł zrodził się już jesienią w zeszłym roku i nie przeszedł bez echa. Samorząd uczniowski „Dwunastki” otrzymał dofinansowanie z Funduszu Samorządów Uczniowskich. Pomógł także Zarząd Zieleni Miejskiej. Uczniowie pragnęli przede wszystkim pozostawić po sobie ślad pozytywnie wpływający na środowisko. 

Nie tylko drzewa

Podczas uroczystości w parku im. Adama Wodziczki, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z przedstawicielką samorządu uczelnianego zasadzili symboliczną lipę. W sadzeniu drzew wziął także udział poznański poseł Franek Sterczewski, który jest absolwentem XII LO. Choć park stał się sercem projektu, to niejedyna ekologiczna inicjatywa licealistów. Akcję poprzedziły warsztaty z biologii i ekologii, a także spacery: entomologiczny i dendrologiczny oraz szkolna akcja sprzątania Ziemi. 

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl