Kupili już piłkarza Warty Poznań. Teraz chcą obrońcę Lecha Poznań

Beniaminek Ekstraklasy, czyli GKS Katowice, który niedawno „sięgnął” po Adama Zrelaka z Warty Poznań, teraz pragnie kupić piłkarza „Kolejorza”.

Jak donosi TVP Sport – Alan Czerwiński otrzymał propozycję transferu od GKS-u Katowice. Obrońca jest w Lechu Poznań od 2020 roku. Przeszedł z Zagłębia Lubin. Przez ostatnie cztery lata prawy obrońca dostawał swój czas na boisku, będąc ważnym elementem drużyny. Łącznie zagrał w 113 meczach, zdobywając w sumie 4 gole i zaliczając 10 asyst. W sezonie 2023/2024 pojawił się na boiskach Ekstraklasy – 27 razy.

Obrońca grał już wcześniej dla GKS-u Katowice w latach 2012-2017. Rozegrał 143 spotkania na poziomie I ligi. Teraz, gdy klub wrócił do Ekstraklasy, szuka wzmocnień. Sprowadził już do siebie Borję Galana (ostatnio Odra Opole), Lukasa Klemenza (Górnik Łęczna) i Adama Zrelaka (Warta Poznań). Teraz szuka kolejnych wzmocnień.

Alan Czerwiński ma aktualny kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. Na pozycji prawego obrońcy „Kolejorz” ma jeszcze Joela Pereirę i Igora Kornobisa. Popularny portal „transfermarkt” wycenia Czerwińskiego na 400 tys. euro.

Czytaj też: Dwóch piłkarzy Lecha Poznań przeszło do 1/8 Euro 2024. Klub otrzyma za to niemałe pieniądze

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl