Ktoś podszywał się pod WOŚP Goldeny. Organizatorzy alarmują

W weekend pojawiło się kilka stron, wydarzeń i grup, które wyglądają bardzo podobnie do oficjalnej grupy Golden Retriever WOŚP w Poznaniu. Na tych podejrzanych profilach umieszczane były niebezpieczne linki. Organizatorzy wydali ostrzeżenie.

Golden Retriever WOŚP

W miniony weekend odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, czworonożni wolontariusze zbierali środki na rzecz chorych dzieci. Zespół rozpoczął zbiórkę w sobotę. Można ich było spotkać w galeriach King Cross Marcelin oraz Galerii Pestka. W niedzielę psy pojawiły się dodatkowo na Starym Rynku oraz przed wejściem na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Golden retrievery również miały swoją oficjalną grupę na Facebooku. Niestety, ktoś zaczął podszywać się pod tę oficjalną grupę, tworząc fałszywe strony na Facebooku. Na tych nieprawdziwych umieszczał niebezpieczne linki. Wejście w nie mogło skutkować utratą danych i staniem się ofiarą oszustwa.

– Wyłudzają dane pod pozorem transmisji live! Prosimy, nie dołączajcie tam i niczego nie klikajcie – apelują organizatorzy Golden Retriever WOŚP w Poznaniu.

Jeśli ktoś dołączył do fałszywego wydarzenia i przypadkowo kliknął któryś z linków, zaleca się zmianę hasła do Facebooka oraz monitorowanie profilu pod kątem niepokojących działań. Pomoże to zabezpieczyć konto przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z fałszywymi stronami lub linkami. Warto także być czujnym na ewentualne komunikaty od Facebooka dotyczące nieprawidłowej aktywności na koncie i postępować zgodnie z ich zaleceniami.

Czytaj także: Wielki Finał WOŚP 2024 w Poznaniu. „Światełko do nieba” – „tytka z glancem” [ZDJĘCIA]

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl