Kropka nad „i” postawiona. Są pieniądze na budowę nowego szpitala dziecięcego w Poznaniu

Województwo Wielkopolskie podpisało dzisiaj z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki na współfinansowanie budowy Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu. To tak naprawdę „dopięcie” finansowania budowy szpitala. 

Pożyczka jaką województwo otrzymało z BGK to ponad 6 milionów złotych. Jak mówi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak : – Projekt budowy szpitala dziecięcego będziemy realizować w ramach tzw. rewitalizacji miejskiej. Dzisiaj ogłosiliśmy przetarg na wykonawcę przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekamy na oferty. Gorąco zachęcamy wielkopolskie firmy do udziału w nim. Ta, która zrealizuje inwestycję, przejdzie do historii.

fot. Urząd Marszałkowski – podpisanie umowy

Za trzy miesiące ma być wmurowany kamień węgielny. Otwarcie ofert na wykonawcę planowane jest na 15 maja, a zakończenie inwestycji w terminie ok. 30 miesięcy. Później ma być ogłoszony przetargi na wyposażenie i sprzęt medyczny. Całkowity koszt budowy szpitala dziecięcego przekroczy 375 mln zł.

Nowy szpital dziecięcy stanie w sąsiedztwie szpitala wojewódzkiego przy ul. Lutyckiej w Poznaniu i będzie liczył 350 łóżek. Nowa placówka będzie miała osiem oddziałów m.in. zakaźny, ortopedyczny, chirurgiczny oraz 30 poradni. Do nowego budynku przeniosą się oddziały i przychodnie porozrzucane dziś po całym mieście: przede wszystkim szpital dziecięcy z ulicy Krysiewicza i Nowowiejskiego, ale też oddziały z ulicy Jarochowskiego i Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Wieku Rozwojowego z ulicy Spornej.

(ra)

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl