21 eko autobusów w Poznaniu

Rusza przetarg na zakup 21 ekologicznych, elektrycznych autobusów. Za dwa lata mają jeździć po ulicach Poznania. 

Będą to autobusy niskopodłogowe, przyjazne dla niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi, z systemem wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu z klimatyzacją oraz  drzwiami odskokowo -przesuwnymi, co gwarantuje szersze i łatwiejsze wejście oraz płynną wymianę pasażerów.

 Jest w tych autobusach wiele rozwiązań, które od pewnego czasu stały się już standardem w naszych kolejnych przetargach – wskazuje Marek Grzybowski, zastępca prezesa ds. technicznych MPK Poznań. – Klimatyzacja i system monitoringu, energooszczędne oświetlenie w technologii LED, dodatkowe miejsce dla wózka dziecięcego, miejsce do bezpiecznego przewozu roweru, wewnętrzne i zewnętrzne tablice informacji pasażerskiej wykonane w energooszczędnej technologii – to tylko niektóre z nich. Absolutną nowością jest zastosowanie napędu elektrycznego. Decydując się na dostawę pojazdów elektrycznych wskazujemy, jakie znaczenie ma dla nas czyste powietrze. 

W sumie po Poznaniu będzie jeździć 21 takich autobusów. Sześć z nich ma być długości 11,5-12 m, natomiast piętnaście autobusów będzie przegubowych o długości 17,5-18 metrów. 15 autobusów, według warunków przetargu, ma przyjechać do Poznania do 16 grudnia 2019 roku. Z kolei sześć pozostałych do 28 lutego 2020 roku.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl