Kongres Kobiet w Poznaniu. Będzie m.in. Agnieszka Holland i Maja Staśko

2 i 3 września odbędzie się XV Jubileuszowy Kongres Kobiet w Poznaniu. Gromadzący kobiety z całej Polski. Hasło wydarzenia to „Kobiety mają głos! Równość, edukacja, przyszłość”. Organizatorzy zapowiadają wielowątkowe debaty i panele, które dotkną istotnych kwestii związanych z rolą kobiet w społeczeństwie, edukacją, zdrowiem i polityką.

Poznań stanie się areną dyskusji i debat na temat kobiecej roli w społeczeństwie, równości, edukacji, zdrowiu i przyszłości Polski. XV Jubileuszowy Kongres Kobiet odbędzie się 2 i 3 września 2023 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zjednoczy kobiety z różnych zawodów, grup wiekowych i poglądów. Wydarzenie przewiduje aż 6 sesji plenarnych oraz 76 paneli, które odbędą się w 17 centrach tematycznych, gromadząc ponad 300 panelistek. Kongres ma na celu poruszenie istotnych kwestii dotyczących kobiet w Polsce i budowanie demokracji opartej na równości i szacunku.

Agata Kobylińska, członkini Zarządu Kongresu Kobiet podkreśla, że Stowarzyszenie od 15 lat angażuje się w walkę o równe prawa, szanse i możliwości dla kobiet. Edukacja odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu tych celów, ponieważ kształtuje świadomość kolejnych pokoleń w duchu równości i demokracji. Kongres ma na celu mobilizację kobiet do wprowadzania pozytywnych zmian i wspierania egalitarnej społeczności.

W wydarzeniu uczestniczyć będą znane osoby, liderki oraz ekspertki, takie jak prof. Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, prof. Monika Płatek, Danuta Hübner, Agnieszka Holland, Janina Ochojska, Agnieszka Graff, Katarzyna Kasia, Maja Staśko i wiele innych. Kongres przedstawi różne głosy i perspektywy.

Tegoroczny Kongres odbywa się przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Równość szans, walka z przemocą i wspieranie osób w spektrum autyzmu to priorytety tych instytucji.

Aby wziąć udział w Kongresie wystarczy się zarejestrować. Kliknij tutaj.

Czytaj też: Zmniejszyła biust na NFZ. „Wycięto ponad 2 kg tkanki”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl