Konflikt pokoleń? Nie u nas

W Poznaniu powstało Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Jest to miejsce, w którym różne pokolenia będą dzielić się swoimi doświadczeniami.

Ma to być przestrzeń łącząca różne pokolenia. Razem będą spotykać się dzieci, studenci i seniorzy. Jedną z międzypokoleniowych akcji jest „Angielski przy kawie”, czyli spotkania, podczas których młodzi ludzie i seniorzy razem będą mogli podszkolić język obcy. Centrum Integracji Międzypokoleniowej prowadzone jest przez poznański oddział Caritas. W budynku mieści się także Centrum Seniora Caritas, które zostało otwarte 21 marca. 

Dla rodzin z dziećmi przygotowano warsztaty z kompetencji wychowawczych. Rodzice i opiekunowie będą mogli wspólnie spotkać się i wymienić doświadczenia. Zaplanowano także cykliczne spotkania z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, pracownikami socjalnymi i doradcami zawodowymi.

W budynku znajduje się sale szkoleniowe, a samo Centrum Integracji Międzypokoleniowej położone jest w otoczeniu zieleni, przy ogrodzie. Dla seniorów przewidziano zajęcia taneczne, gimnastyczno-rehabilitacyjne, warsztaty fotograficzne i rzemieślnicze a także wycieczki.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej powstało na Wichrowym Wzgórzu i będzie działać od poniedziałku do piątku, a czasem także w weekendy.

Czytaj także – „To wygląda jak złomowisko”. Jak parkujemy hulajnogi? | wpoznaniu.pl

źródło-www.poznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl