Konferencja i trening otwarty Djurgarden IF. „Mamy potencjał, by pokonać Lecha”

– Mamy potencjał, żeby pokonać Lecha Poznań. Żeby tak się stało, wszyscy zawodnicy muszą dać z siebie 100 proc. – mówił na konferencji prasowej trener Djurgarden IF, Thomas Lagerlof.

W środę na stadionie przy ul. Bułgarskiej odbyła się konferencja prasowa Djurgarden IF przed meczem 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Na pytania dziennikarzy odpowiadali jeden z dwóch menadżerów, Thomas Lagerlof oraz kapitan zespołu Magnus Eriksson.

Szwedzi pewni swego

Szwedzki trener nie szczędził pochwał pod adresem poznaniaków. – Lech to dobra i mądra drużyna, skoro doszła do tego etapu Ligi Konferencji Europy – stwierdził. – Mądrze się porusza po boisku, szybko przechodzi do ataku – dodawał.

Nie zabrakło też pytań o kapitana Lecha, Mikaela Ishaka. – Ma dobry sezon, strzela sporo bramek. Jednym zdaniem: to bardzo dobry gracz – przyznał Lagerlof.

Konferencja i trening otwarty Djurgarden. „Mamy potencjał, by pokonać Lecha”
fot. wpoznaniu.pl

Trener Djurgarden IF nie chciał zdradzić słabości, które Szwedzi zidentyfikowali u swoich przeciwników. – Każda drużyna je ma. Nie chcę opowiadać na konferencji prasowej o tym, co udało nam się zaobserwować u Lecha Poznań – odpowiedział.

Szwed był też pytany o przygotowanie do czwartkowego meczu, ponieważ w Szwecji nie rozpoczął się jeszcze sezon. – Mimo to mamy potencjał, żeby pokonać Lecha. Żeby tak się stało, wszyscy muszą dać z siebie 100 proc.

„Lech to dobra drużyna”

Z kolei kapitan szwedzkiej drużyny był pytany o piłkarza Kolejorza, Jaspera Karlstroma. – Rozmawiałem z nim przez telefon. Ten mecz to szczególna okazja. Bardzo rozwinął swoją karierę – przyznał Magnus Eriksson.

Szwedzki zawodnik przyznał, że czwartkowe spotkanie jest ważne. – Lech to dobra drużyna, ale będziemy grali swoje. Do Poznania przyjechało sporo Szwedów, więc jutro atmosfera na stadionie będzie bardzo dobra – stwierdził.

Eriksson odpowiedział też na pytanie, czy Lech jest na tym samym poziomie, co poprzedni rywale szwedzkiej drużyny. – Poznaniacy są na porównywalnym, jeśli nie lepszym poziomie. Musimy jutro zagrać, jak najlepiej i nawiązać do naszego poziomu z jesieni – zakończył.

Po konferencji prasowej szwedzcy zawodnicy odbyli trening na płycie głównej.

Zobacz też: 9 marca historyczny mecz Lecha. Trener: “Musimy być po prostu lepsi”

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl