Kończą się bilety na mecz Lecha z Legią. Będzie komplet?

Pierwsze spotkanie pomiędzy drużyną mistrzów kraju, a aktualnym liderem ekstraklasy cieszy się dużą popularnością wśród kibiców. Na mecz, nazywany w ostatnich latach derbami Polski rozeszły się już prawie wszystkie bilety, a do spotkania pozostały jeszcze cztery dni.

POLSKI KLASYK JUŻ W SOBOTĘ W POZNANIIU

Na początku sezonu Kolejorz borykał się ze słabą frekwencją na swoim stadionie. Kibice wyrażali w ten sposób dezaprobatę dla gry klubu, który przed przerwą pomiędzy rozgrywkami zdobywał tytuł mistrzowski. Teraz sytuacja uległa poprawie. Piłkarze są w formie a trybuny stadionu przy ulicy Bułgarskiej zapełniają się coraz częściej.

BILETY ZNIKAJĄ Z DNIA NA DZIEŃ

W poniedziałek wieczorem na całym stadionie zostało 9 tysięcy wolnych miejsc. Pojemność obiektu to około 40 tysięcy Klub rozpoczął sprzedaż miejsc na najwyższych sektorach stadionu, w tym tych na Kotle, miejsca w tym miejscu ostatnimi czasy rzadko były zajmowane przez kibiców.

Do Poznania na mecz może przyjechać również komplet kibiców gości. Na stadionie miejskim sektor przeznaczony dla fanów przyjezdnej drużyny liczy około dwa tysiące miejsc. Zapowiada się zacięta atmosfera na stadionie. Zarówno pomiędzy piłkarzami jak i kibicami, którzy przyjadą ich dopingować, to charakterystyczna cecha starć Lecha Poznań z Legią Warszawa, która przyciąga kibiców na stadion.

BILETY SPRZEDAŁY SIĘ MIMO WYSOKICH CEN

Tak dobra frekwencja może zaskakiwać, bo tak wielu kibiców nie pojawiło się na stadionie nawet na meczach w fazie grupowej Ligi Konferencji. Ceny biletów na spotkanie z Legią zaczynały się od 90 złotych na trybunach nr 2 i nr 4. Wejściówki na europejskie spotkania z Austrią Wiedeń oraz Hapoelem Beer Szewa kosztowały od 80 złotych. Więcej bo za 140 złotych można kupić bilet na spotkanie z hiszpańskim Villarrealem. Mecz z liderem grupy Lecha Poznań odbędzie się 3 listopada.

Mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa odbędzie się w sobotę 1 października o godzinie 17.30 w Poznaniu. Kolejorz traci do liderów 6 punktów, jednak ma jeszcze jeden zaległy mecz, który wypadł z kalendarza rozgrywek przez grę w europejskich pucharach.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl