Końcowe odliczanie do 21. Poznań Maratonu

W niedzielę 16 października wystartuje 21. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Zanim jednak to nastąpi, trzeba odebrać pakiet startowy. Pakiety będą wydawane w Biurze Zawodów, które w dniach 14 i 15 października mieścić się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Hala 3) przy ul. Głogowskiej 14.

 Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 10.2022 (piątek) w godz. 10.00 – 20.00
  • 10.2022 (sobota) w godz. 10.00 – 20.00
  • W dniu biegu, 16 października, Biuro Zawodów będzie nieczynne!

Weryfikacja zawodników oraz odbiór pakietów odbywać się będzie na podstawie karty startowej, która znajduje się na profilu każdego zapisanego uczestnika (https://runner.marathon.poznan.pl/) lub dokumentu tożsamości. Z kartą startową w wersji papierowej lub elektronicznej należy przyjść  po odbiór swojego pakietu startowego. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu, wystarczy że przekaże kartę  / skan / kserokopię osobie, która odbiera pakiet za niego.

W pakiecie startowym każdy uczestnik znajdzie: numer startowy, chip, worek do depozytu, tabliczkę czekolady Terravita, puszkę piwa bezalkoholowego Miłosław, paczkę makaronu Czaniecki, herbatę na przeziębienie firmy Herbapol Poznań.

Wszelkie niezbędne przedstartowe informacje zawarte zostały w informatorze dla startujących, który znajduje się pod linkiem: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/ . Zachęcamy do zapoznania się z zawartymi w nim informacjami.

Biegacze wystartują 16 października o godzinie 9.00, pięć minut wcześniej na trasę maratonu wyruszą zawodnicy na wózkach, a wśród nich: paraolimpijczyk, złoty medalista z Londynu i Rio de Janeiro – Rafał Wilk. Tak jak w latach poprzednich centrum maratońskich wydarzeń będzie się mieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a zawodnicy będą mieli do pokonania jedną, ponad 42 kilometrową pętlę. Szczegółowy przebieg trasy znajduje się na stronie: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/

W przeddzień maratonu na Pl. Świętego Marka odbędą się biegi dla dzieci Pho3nix Kids Maraton. Na listach startowych nie ma już wolnych miejsc, ale można przyjść pokibicować młodym adeptom biegania. W piątek, 14 października w pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich ruszą targi Poznań Run Expo, a w sobotę 15 października o godz. 15.00 rozpoczną się prelekcje dla biegaczy.

 

fot. Ł Gdak/wpoznaniu.pl 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl